سفیر اوکراین: صلح به هر قیمتی به نفع کسی نیست

اوکسانا مارکارووا، سفیر اوکراین در آمریکا گفت: صلح به هر قیمتی به نفع کسی نیست زیرا امکان پذیر نیست. یا پیروز میشوی و میتوانی در کشور خودت در آرامش زندگی کنی یا میمیری و فرقی نمیکنه زود بمیری و به محض تیرباران بمیری یا در اثر اشغال و شکنجه آهسته بمیری.

مارکارووا در مراسمی به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد طرح معروف مارشال (طرح بازیابی جنگ جهانی دوم) در واشنگتن دی سی، خواستار طرحی برای احیای اوکراین با الگوبرداری از طرح مارشال برای بازسازی اروپا شد. بعد از جنگ جهانی دوم کمک شد.

او تخمین زد که بیش از هشت میلیون نفر در اوکراین آواره شده اند و 10 میلیون نفر دیگر “در مناطق مختلف زیر گلوله باران مداوم یا تحت اشغال زندگی می کنند”.

این دیپلمات اوکراینی افزود: جنگ بخش های قابل توجهی از زیرساخت های اوکراین از جمله 12 فرودگاه غیرنظامی، 295 پل، 591 مهدکودک، 574 مرکز بهداشتی، 108 مکان مذهبی و 179 ساختمان فرهنگی را ویران کرد.

مارکارووا افزود: «متاسفانه این اعداد تا زمانی که روسیه شکست نخورد ادامه خواهد داشت.

او وضعیت کنونی اوکراین را به وضعیت اروپای پس از جنگ جهانی دوم تشبیه کرد که هر دو شامل “ویرانی و تلفات گسترده” است.

مارکارووا افزود که ابتکار الهام گرفته شده از طرح مارشال برای اوکراین می تواند «نوآورانه و کارآمد در مصرف انرژی باشد و زمانی که باید زندگی عادی را مختل کنید، اجرای آن دشوار است».

مارکارووا تاکید کرد: “ما اوکراین را خواهیم ساخت که الگویی برای نحوه انجام کارها خواهد بود. ما آلمانی جدید خواهیم بود، اما در این قرن اوکراینی بسیار قوی تر و بهتر خواهیم ساخت.”

READ  یک ژنرال دیگر ارتش روسیه کشته شد

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا