سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در راهیان نور


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حضور و شرکت در چند برنامه فرهنگی و هنری تا ساعتی دیگر وارد فرودگاه بین المللی شهید سردار سلیمانی اهواز می شود.

عضو کابینه دولت مردمی در این سفر علاوه بر بازدید از اقامتگاه راهنمایان نور، مسائل و مشکلات کاروان های اعزامی به مناطق هشت سال دفاع مقدس را مورد بررسی قرار خواهد داد.

از برنامه های دو روزه وزیر فرهنگ می توان به دیدار با نماینده ولی فقیه، استاندار خوزستان و همچنین با خانواده آیت الله علی شفیعی نماینده مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد. کارشناسان رهبری و رهنمودهای اسلامی استان خوزستان.

راهیان نور نام گروه بزرگی از گردشگران کاروان مذهبی ایران است که از مناطق جنگی به جای مانده از جنگ ایران و عراق در غرب و جنوب غرب کشور دیدن می کنند. بیشتر این کاروان ها همزمان با ایام نوروز و تعطیلات تابستانی برای مناطق غربی کشور فعال می شوند و مناطق مرزی استان خوزستان به ویژه منطقه شلمچه مقصد محبوب این گروه هاست. به یادمان شهدای شوش نیز سفر می کنند.

این حرکت نوعی گردشگری نظامی در ایران است. بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس برگزارکننده و متولی اصلی اردوهای راهیان نور است که سالانه گروه‌هایی از مردم مناطق مختلف ایران را به بازدید از مناطق جنگ‌زده غرب و جنوب غرب می‌برد. . .


منبع

READ  انتشار کتاب «دلتنگی های شاعرانه» اثر علی (رجبعلی) برزگر شلعی
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا