سفر وزیران خارجه کشورهای عربی به روسیه

وزارت امور خارجه الجزایر اعلام کرد که رمضان العماره وزیر امور خارجه روز دوشنبه با همراهی وزرای خارجه اردن، سودان، عراق و مصر به مسکو پایتخت روسیه سفر می کند.

این وزارتخانه در بیانیه ای اعلام کرد که احمد ابوالگیت، دبیرکل اتحادیه عرب، وزیران خارجه عرب را برای آغاز رایزنی با روسیه همراهی می کند و سپس برای دیدار با اوکراین به ورشو، پایتخت لهستان سفر می کند.

در این بیانیه آمده است: وزرای عرب به مواضع و نگرانی‌های دو طرف با توجه به تحولات امنیتی و سیاسی اخیر در بحران اوکراین و همچنین چشم‌اندازها و راه‌های حمایت از تلاش‌ها برای برقراری آتش‌بس و کاهش تنش در اوکراین گوش خواهند داد. دسترسی سریع به راه حل سیاسی مورد بحث قرار خواهد گرفت.

وزارت خارجه الجزایر افزود: این سفر بخشی از برنامه کاری گروه تماس عربی در سطح وزرا است که در 9 مارس شورای وزیران اتحادیه عرب در قاهره به تصویب رسید.

در 21 فوریه (2 مارس 1400)، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، استقلال جمهوری های خلق دونتسک و لوهانسک در منطقه دونباس را به رسمیت شناخت و از بی توجهی غرب به نگرانی های امنیتی مسکو انتقاد کرد.

سه روز بعد، روز پنجشنبه (26 مارس)، پوتین به اصطلاح «عملیات ویژه» را علیه اوکراین آغاز کرد و روابط پرتنش مسکو و کیف را به یک رویارویی نظامی تبدیل کرد.

درگیری در اوکراین و واکنش به اقدامات روسیه همچنان ادامه دارد.

311311


منبع

READ  زاخارووا: روسیه قصد سرنگونی دولت اوکراین یا اشغال این کشور را ندارد
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا