سفرهای دریایی در نوروز از مرز 2 میلیون نفر گذشت


حسین عباس نژاد درباره آخرین وضعیت سفرهای دریایی نوروزی سفر دریایی گفت: آمار سفرهای دریایی از پنجم اسفندماه سال گذشته بر اساس طرح تسهیل سفرهای دریایی در نوروز از مرز 2 میلیون سفر گذشته است و خوشبختانه از نظر فنی و ایمنی وجود ندارد. مشکلات و خدمات ایمنی سفر به صورت بهینه ارائه شده است.

وی ادامه داد: عملیات به صورت روان و مستمر از بنادر و بنادر مجاز انجام می شود و برخی از بنادر کشور مانند بنادر هاکانی و زاخاری 4 ساعت کار می کنند.

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به افزایش تعداد کشتی ها و مکان ها در طرح تسهیل دریای نوروزی گفت: با مشکل صندلی مواجه هستیم اما با تلاش دریانوردان صاحبان سازمان بنادر و تسهیلات ارائه شده توسط این سازمان، هم در قسمت خودرویی و هم در قسمت مسافربری با تعداد قایق و صندلی دو برابری مواجه شدیم.

عباس نژاد با اعلام افزایش 2 درصدی مسافران دریایی در سال اول نسبت به سال دوم، گفت: در حوزه خودرو نیز شاهد افزایش 2 درصدی مسافران خودرو هستیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه امسال با استقبال خوبی از مسافران کشتی های دریایی مواجه هستیم.

رئیس ستاد دریابانی نوروزی با بیان اینکه پایگاه ها و تردد غیرمجاز مهمترین چالش ایمنی سفرهای دریایی است، به مسافران توصیه کرد از مبادی مجاز اعلام شده از سوی سازمان بنادر و دریانوردی چه در تفریحات ساحلی و چه در سفرهای دریایی استفاده کنند. مراقبت از امنیت و ارائه خدمات مورد نظر.

233233


منبع

READ  رعد و برق و باد شدید؛ اخطار زرد برای هوای این استان ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا