سفرای ایران در تاجیکستان و روسیه با امیر عبداللهیان دیدار کردند

به گزارش خبرآنلاین، در دیدار محمد تقی صابری سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان با حسین امیرعبدالیان وزیر امور خارجه کشورمان در آستانه سفر رئیس جمهور تاجیکستان به جمهوری اسلامی ایران ایران، سفیر کشورمان از تحولات اخیر و رشد چشمگیر گزارش داد، دو کشور همکاری های اقتصادی و تجاری و تفاهم نامه های نهایی را برای تصویب در دیدار روز یکشنبه روسای جمهور دو کشور ارائه کردند.

امیر عبداللهیان در این دیدار با تاکید بر اهمیت روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاجیکستان به ویژه از نظر تشابهات فرهنگی و زبانی، بر گسترش همکاری ها در زمینه های مختلف به ویژه مبادلات تجاری و اقتصادی تاکید کرد. .

در این دیدار جزئیات و محتوای سفر امامعلی رحمان رئیس جمهور تاجیکستان به تهران مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه که همزمان با معاون نخست وزیر و رئیس طرف روسی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی به تهران سفر کرده بود، امروز با حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گزارش داد. در کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور و روابط رو به رشد جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه ارائه شد.

امیر عبداللهیان در این دیدار بر اهمیت روابط دوجانبه در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تاکید و توصیه های لازم را برای پیگیری توافقات حاصل شده در کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی بین دو کشور ارائه کرد.

311311


منبع

READ  حفاری: وظیفه بزرگ امام خمینی (ره) احیاء و اتحاد سه هویت ملی، انقلابی و اسلامی ملت ایران بود.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا