سرعت اینترنت استارلینک چقدر است؟


به گزارش خبرگزاری اخبار آنلاینبا اضافه شدن ایستگاه مک مردو در قطب جنوب، اسپیس ایکس می گوید که سرویس اینترنت پهن باند استارلینک مبتنی بر مدارش اکنون به تمام هفت قاره جهان دسترسی دارد.

مشاهده اطلاعات بیشتر:

foto اینترنت ماهواره استارلینک در کدام کشورها فعال است؟

پاسخ وزارت خزانه داری آمریکا به توییت جنجالی ایلان ماسک: لغو برخی تحریم های آمریکا برای عملیات استارلینک در آسمان ایران!

تلفن های همراه در سراسر جهان به ماهواره ها متصل می شوند و با سرعت 1 تا 4 مگابیت بر ثانیه در منطقه تحت پوشش اینترنت حرکت می کنند. تلفن های همراه در مناطق دور افتاده سال آینده به ماهواره های SpaceX متصل خواهند شد.

گفتنی است اینترنت ماهواره ای استارلینگ در بزرگترین کشور دنیا یعنی روسیه فعال نمی باشد. اسپیس ایکس در اوایل سال جاری، اندکی پس از حمله روسیه، استارلینک را در اوکراین فعال کرد. هزاران گیرنده استارلینک نیز به اوکراین فرستاده شد تا مناطق جنگ زده را متصل نگه دارد. ماسک همچنین گزارش داد که استارلینک توانسته است در برابر تلاش های روسیه برای جلوگیری از آن مقاومت کند.

بیش از 3000 ماهواره Starlink در حال حاضر در مدار هستند و SpaceX به اضافه کردن حداقل 1000 ماهواره دیگر تحت مجوز فعلی کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده ادامه خواهد داد. این شرکت تمایل خود را برای افزایش این صورت فلکی ابرها به 50000 ماهواره ابراز کرد.

227227


منبع

READ  کرایه سرویس مدارس دردسر جدید خانواده ها/ وقتی تحصیل مجانی به افسانه دوری تبدیل شده است
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا