سردار اشتری: با وجود افزایش 18 درصدی تصادفات، کاهش 43 درصدی مرگ و میر


سردار حسین اشعری در حاشیه اولین جلسه قرارگاه نوروزی سال 1401 در فرماندهی نیروی انتظامی با استقبال از فرا رسیدن بهار و آغاز سال جدید گفت: فرصت هایی برای ایفای نقش بهینه.

فرمانده کل کشور از افزایش 41 درصدی تردد در جاده ها و محورهای مواصلاتی با کاهش تصادفات و تلفات رانندگی و ثبت 32 میلیون تردد (دوطرفه) از آغاز به کار پلیس راه نوروزی خبر داد.

وی گفت: در آخرین روزهای هفته اول نوروز شاهد آغاز موج بازگشت به استان های مبدأ هستیم و ضمن توصیه به همکارانم در انجام تعهدات قانونی و اخلاقی از مردم تقاضا دارم. با فرزندان خود در پلیس همکاری کنند.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی رانندگان گفت: با وجود افزایش 18 درصدی تصادفات در جاده های کشور، شاهد کاهش 43 درصدی قربانیان این تصادفات هستیم.

اشتری به حضور بیش از 200 هزار نیروی انتظامی در طرح نوروزی برای تسهیل تردد و خدمات رسانی به شهروندان و مسافران در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: گذشته کوچک شده است.

فرمانده کل قوا با تاکید بر اینکه تلاش برای توسعه امنیت اخلاقی در جامعه رویکردی همگانی است، بر تقویت نظارت بر اصناف به منظور رعایت ملاحظات امنیت اخلاقی همزمان با فعالیت آنها در تمامی ایام به ویژه نوروز تاکید کرد.

وی افزود: فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی در اقصی نقاط کشور برای ارائه خدمات و رفع نیاز مسافران و شهروندان اقدام به برپایی ایستگاه های نوروزی در مبادی ورودی شهرها کرده است.

این مقام ارشد انتظامی گفت: بیش از 22 هزار واحد گشت کلانتری (موتور سیکلت، خودرو و عابر پیاده) در ایام نوروز برای تامین و حفظ نظم و امنیت به شهروندان و مسافران عزیز خدمات رسانی می کنند.

READ  فسیل قلب ماهی 380 میلیون ساله در قلب یک صخره مرجانی کشف شد.

بیشتر بخوانید:

توقیف 4600 دستگاه خودروی جاده ای در نوروز

رئیس پلیس راهور: نمی دانم خودروسازان به خودرو بنزین می زنند یا TNT؟

47231


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا