سالار عقیلی: اگر کارگردانی مایل به ساختن فیلم زندگی‌ام باشد، برایش بازی می‌کنم


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پنجمین قسمت از برنامه «سلام» دیروز جمعه 4 فروردین با حضور سالار عقیلی از شبکه دو پخش شد. عقیلی در این برنامه مهمان است و ندا غفاری مجری با او گفت و گو می کند و همچنین آهنگ های هوشچین و ایران را در قسمت آواز خوانندگان اجرا می کند.

وی به عنوان اولین سوال از سالار عقیلی درباره آسیب هایی که در ایام تاج به اهالی موسیقی وارد شد، گفت: کار ما برخورد با مردم است و وقتی جایی بحرانی می شود اولین ضرر رسیدن به فرهنگ، هنر است. و هنرهای فرهنگی در کنار. این دو سال اندی من به خاطر کرونا با افراد کمتری آشنا شدم و هنرمند بدون مخاطب هنرمندی نیست. چون وقتی مردم برای ما ارزش قائل هستند، انگیزه بیشتری پیدا می کنیم. البته کنسرت های آنلاین بود که آخرین کنسرت آنلاین من در اسفند ماه گذشته بود، اما در کنسرت های حضوری به دلیل کرونا فقط اجازه فروش 30 درصد بلیت ها را داشتیم و این هم مشکل دیگری بود چون تعداد کم بود. افراد حاضر در کنسرت به خواننده انگیزه دادند. به طور کلی، آثار هنری باید کمتر باشد».

این خواننده موسیقی سنتی در پاسخ به سوال این خواننده مبنی بر اینکه کدام سنت نوروزی را بیشتر دوست دارید، گفت: من سنت دید و بازدید را دوست دارم و این سنت از کودکی برایم جذاب بوده است. ; چون تمام علاقه من این بود که در ایام نوروز لباس نو بپوشم و با خانواده به دیدن بزرگان بروم تا آنها را ببینم و به آنها سر بزنم. البته بعضی از اقوام نزدیک هم ضیافت های خوبی درست کردند که خیلی خوب بود. الان هم یکی از کسانی هستم که عید می گیرند. من هم سیب را به عنوان جزئی از میز هفتم دوست دارم.

خواننده باران بهاری در پاسخ به سوال ندا گفاری در مورد اولین نفری که بعد از سال تولد فراخوانده می شود، گفت: هر سال قبل از اینکه پدرم به رحمت خدا برود اولین نفری بودم که سال نو را به او تبریک می گفتم. پدرم، اما او دو سال است که اینطور نیست.»

READ  رضا براهنی در تورنتو به خاک سپرده شد/ عکس

این خواننده پرخم در پاسخ به رضایت مجری برنامه از شغل پدرش گفت: پدرم حقوق می خواند و وکیل بود و ابتدا می خواست مهندسی، پزشکی یا پزشکی بخواند اما وقتی دید حالم خوب است. او راضی بود. البته آنها خوشحال بودند و گاهی اوقات خانواده با حرفه خود استرس داشتند. من از هنرستان موسیقی فارغ التحصیل شدم و در دانشگاه بازیگری خواندم اما بازیگری را اصلا دوست ندارم چون فکر می کنم بازیگری ام می تواند به خوانندگی ام لطمه بزند. «البته پیشنهاد فیلمی برای بازی در نقش سالار عقیلی به من شد که پذیرفتم و حالا اگر کارگردانی بخواهد درباره زندگی سالار عقیلی فیلم بسازد، دوست دارم نقشم را بازی کنم. ”

آگیلی درباره آینده پسرش ماهور و تصویری که از او دارد گفت: «من فرزندم را برای شغل آینده‌اش خیلی جدی نمی‌گیرم، زیرا او باهوش است و در حال حاضر شاگرد اول مدرسه آنهاست. ماهور می خواهد در آینده دندانپزشک شود. فکر می‌کنم بچه‌های این نسل خیلی باهوش‌تر از نسل ما هستند و خودشان می‌دانند چه چیزی برایشان خوب است. من به عنوان پدرش از او حمایت می کنم و می خواهم به آنچه می خواهد برسد.

وی در پاسخ به سوال ندا گفاری مبنی بر رضایت او از کارش گفت: من شغلم را دوست دارم چون در مورد مردم است. من مردم را دوست دارم و به مردم در هر کجا که هستند احترام می گذارم. «اگر به این دنیا برگردم، یا خوانندگی را انتخاب می کنم یا کاری را که در خدمت مردم باشد.

این خواننده موسیقی سنتی می گوید: قبل از ورود به هنرستان در زمینه موسیقی پاپ کار می کردم اما در هنرستان با اساتیدی آشنا شدم که راه را به من نشان دادند و مرا به سمتی که باید بروم هدایت کردند. در آنجا با سازهای اصیل ایرانی آشنا شدم و طرز فکرم نسبت به موسیقی تغییر کرد و گامی به سمت موسیقی سنتی برداشتم.»

READ  ثبت‌نام ناشران در نمایشگاه کتاب تهران تمدید شد

ندا غفاری درباره واکنش عقیلی به شاعر جوان گمنامی که گویا برای اجرای اثرش به سراغ او رفته است، گفت: سن و سال برایم مهم نیست. کار مهم است. شاید یک بچه ده ساله بتواند شعری بگوید که یک چهل ساله نتواند. من طرفدار سیستمی هستم که از افراد با استعداد حمایت می کند. مثلاً جوانی در حدود 27-28 سال پیش من آمد و گفت که دارد آهنگسازی می کند. کار او برایم جالب بود و همین کار را خواندم و به طور اتفاقی منتشر شد.»

وی در پاسخ به سوال یکی از مجریان درباره افرادی که از او خواسته اند، گفت: اگر جایی باشم که بتوانم اجرا کنم، حتما برای مردم می خوانم اما دو خاطره دارم که به آنها علاقه ای ندارم. آواز خواندن. ابتدا یک روز در اتوبان بودم و ماشین کنار ماشینم از من خواست که با او عکس بگیرم و او در ماشین را باز کرد. متاسفانه در همان لحظه یک موتور سیکلت به در ماشین برخورد کرد و خدا را شکر اتفاق بدتری نیفتاد. خاطره دوم یک موتورسوار است که از دیدن من خوشحال می شود و چون در حال موتورسواری در کنار من بود ناگهان به دیوار برخورد کرد. خواهش من از همه عزیزانم این است که وقتی عزیزانشان را می بینند مراقب باشند که چنین اتفاقاتی برایشان نیفتد.

خواننده کشورمان در پاسخ به سوال مجری برنامه درباره مادرش گفت: از همین جا دست مادرم و تمام مادرانی که برای آینده کشورمان تلاش می کنند را می بوسم. «در این دنیا هیچ چیز جای پدر و مادرم را نمی گیرد، به خصوص مادرم، و من چون سرم شلوغ است، مواظبت از مادرم را وظیفه خود می دانم و دیروز به طور اتفاقی با مادرم تماس گرفتم.

خواننده قطعه دلبسته بودم گفت: در سال جدید بهترین دعای من برای مردم کشورم دعای سلامتی است و امیدوارم هیچکس مریض نباشد و در صورت امکان خداوند شفای عاجل بدهد و اگر مادر دچار عذاب شود. بیماری را به فرزند شما، خداوند “سلامتی بیاورد”.

259259


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا