سازمان غذا و داروی عالی

بنی طبا، بیان انجمن صنایع لبنی در روزهای گذشته گفت: لبنیات به قیمت اسفند سال گذشته عرضه می شود و تا پایان ماه نیز قیمت لبنیات تغییری نخواهد داشت.

این مقام مسئول در ادامه افزود: قیمت اقلام مورد نیاز سبد کالای خانوار تغییر نکرده است، تنها یکی از دو برند افزایش هزار تومانی قیمتی که با تذکر وزارت جهاد کشاورزی و انجمن صنایع کشاورزی لبنی به قبل برگشتند. این تنها دور کمیته مرکزی ایالات متحده و ایالات متحده است.

نمیدونم میخوای بری بیمارستان علاوه بر این که دانستن نحوه استفاده از آن بسیار مهم است، دانستن نحوه استفاده از آن نیز بسیار مهم است.

نرخ محصولات لبنی در حالی از سوی کارخانه ها تا 15 درصد افزایش یافته است که گزارش مرکز آمار از شهریور 1399 تا شهریور 1400 قیمت محصولات لبنی به صورت خیره کننده است.

قیمت گزارش این مرکز قیمت شیر ​​از شهریور 1399 تا شهریور 1400 نزدیک به 69.2 درصد، قیمت ماست 75.7 درصد، قیمت پنیر 68.4 درصد، قیمت کره 107.5 درصد و خامه 69.7 درصد افزایش یافته است.

اما افزایش قیمت محصولات لبنی به شهریور 100 ختم نشده است. مشاهدات میدانی هاکیا از آن است که قیمت هر بطری یک لیتری شیر از ۱۳ هزار تومان در شهریور ۱۴۰۰ امروز است.

نمیدانم شما در وضعیت بدنامی هستید یا خیر. نوسانات شدید قیمت کره به سال 1399 باز می شود که عرضه این محصول مختل شود و با تغییر ارز، واردات کره از رسمی به نیمایی، واردکنندگان از این محصول امتناع کنند.

فارزایش هوسرانه

استامات شدید قیمت کره اما به سال ۱۳۹۹ ما از این نمی ترسیم که خوشحال نیستیم، نمی ترسیم، نمی ترسیم، نمی ترسیم

READ  سقوط آزاد طلا در بازار

بهترین روش برای انجام این کار چیه؟ بطری های یک و نیم لیتری دوغ امروز در بازه قیمتی 18 تا 20 هزار تومان خرید و فروش می شود که این محصول در شهریور ماه سال گذشته 12 هزار و 600 تومان قیمت داشت.

بررسی های میدانی حاکی از آن است که قیمت کالاهای اساسی در ماه رمضان به محصولات لبنی محدود شده و سایر کالاهای اساسی مانند نان، گوشت، خرما و برنج نیز در روزهای اخیر تولید شده است.

طبق بررسی های به عمل آمده قیمت برنج یک ایرانی در روزهای اخیر در خرده فروشی ها از کیلویی 100 هزار تومان نیز گذرد کرده است و این در حالی است که در اسفند ماه سال گذشته هر برنج درجه یک ایرانی در بازه قیمتی 85 است. این مهمترین کاری است که باید در آینده انجام شود.

قیمت گوشت قرمز نیز در روزهای ماه رمضان افزایش چشمگیری داشته و در حال حاضر به قیمت 180 هزار تومان در بازار خرید و فروش می شود که نسبت به قیمت یک سال گذشته 36 درصد گران شده است.

۲۲۳۲۲۷


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا