سازمان بازرسی کل کشور در کار بانک ها دخالت کرد


هدیان در نشستی با حضور رئیس سازمان بازرسی، معاون اقتصادی و بازرسان این معاونت بر لزوم ورود این معاونت به مسائل اصلی بانک ها تاکید کرد و خطاب به بازرسان گفت: شما اختیارات کامل دارید تا کنترل و بازرسی و نمی توان گفت که من هیچ اختیاری ندارم، بنابراین باید وارد مشکلات بزرگ بانک ها شویم.

وی با اعلام اینکه مشکلات بانک ها کم نیست، افزود: کشف مفاسد بانکی به دلیل کار با پول کار سختی نیست.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با قدردانی و تشکر از معاونت اقتصادی، رئیس بازرسی و کلیه همکاران این معاونت خطاب به حاضران در جلسه گفت: بی شک زحمات شما نزد خداوند محفوظ است و اجرش نزد خداوند است زیرا با اخلاص خود: «شما برای کمک به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در رسیدن به عدالت و انصاف مشکلاتی را ایجاد کردید.

هدیان همچنین با اشاره به اینکه باید خودمان قاضی اعمال خود باشیم، تاکید کرد: باید ببینیم اگر خوب عمل کنیم و اخلاص داشته باشیم چگونه به نتیجه می رسیم، حتی اگر عده ای بخواهند ما را جاسوسی کنند، خداوند عزت ما را حفظ کند به ما افتخار می دهد

رئیس سازمان بازرسی کل کشور همچنین به تنوع بانک ها اشاره کرد و گفت: با توجه به این موضوع برای کشف انحرافات در حوزه بانکی و بانکی باید به سمت مسائل اصلی برویم و مسائل کوچک را اشتباه نگیریم. “

وی همچنین از معاونت اقتصادی سازمان بازرسی خواست به جای پرداختن به 30 موضوع کوچک، به برخی مشکلات مهم و اساسی بانک ها اشاره کند و امسال تنها به این موارد اصلی بپردازد.

READ  صدای وزیر آمد. وضعیت اسفبار زباله در شهرهای شمالی

رئیس سازمان بازرسی کل کشور یکی از معضلات نظام بانکی را حاکمیت شرکتی برشمرد و از بازرسان خواست با تمرکز بر این موضوع و بررسی حاکمیت شرکتی بانک ها که مانع از دستیابی آنها به هدف اصلی و برخورد با هرگونه تخلف می شود. نگرش.

وی همچنین با تاکید بر اینکه بانک مرکزی در راستای اجرای قانون ششم توسعه به تعهدات خود عمل کرده است، خاطرنشان کرد: نیازی به تجدیدنظر در بازپرداخت 15 میلیون وام قرض الحسنه نیست. این سؤالات، وضعیت تسهیلات پرداختی به ابربدهکاران بانکی را بررسی کنید و ببینید آیا حوادثی رخ داده است یا خیر؟

هدیان با تاکید بر اینکه برخی از اقدامات بانک ها به اقتصاد کشور لطمه زده است، گفت: دلیل ورود بانک ها به تملک زمین، برج سازی و… چیست؟

وی خاطرنشان کرد: در صورت رفع ریشه ای برخی انحرافات و شناسایی و معرفی مقصران به مراجع قضایی، سایرین از انجام این اعمال غیرقانونی خودداری می کنند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور همچنین بر شناسایی افراد توانمند و با تجربه در حوزه بانکی که بازنشسته شده اند برای حضور در کنار بازرسان اقتصادی تاکید کرد و گفت: با استفاده از ظرفیت بانک ها و کارمندان بانکی می توان به کلاهبرداری بانکی پرداخت. اجتناب کرد. باز کن. سابق.

لزوم ورود معاونت اقتصادی سازمان بازرسی به تعهدات بانکی بانک های خصوصی

معاون بازرسی کل کشور نیز در این دیدار از معاونت بازرسی های اقتصادی خواست عدم حمایت بانک ها از واحدهای تولیدی در سال جاری را مد نظر قرار دهند و تاکید کرد که اکثر واحدهای تولیدی نگران سیستم بانکی و عملکرد برخی بانک ها هستند. . نحوه احیای تاسیسات منجر به بسته شدن بلوک ها می شود.

READ  زنجیر زدن زنان و لجن مالی خودرو در ایام سوگواری سالار شهیدان ممنوع است.

احمد رحمانیان همچنین بر لزوم ورود معاونت اقتصادی سازمان بازرسی به معوقات بانکی بانک های خصوصی تاکید کرد و گفت: 80 درصد تسهیلات در تصرف 20 ابر بدهکار بانکی است، بنابراین باید به این موضوع بپردازیم تا مشخص شود که آیا پرداخت تسهیلات و اخذ وثیقه از این افراد به درستی انجام شده است یا خیر.

ورود به تعهدات مالیاتی بانک ها، انجام نظارت الکترونیکی و تدوین برنامه جهانی برای حل مشکلات کلان بانکی از دیگر مواردی بود که معاون بازرسی کل کشور بر لزوم رسیدگی به آنها تاکید کرد.

در این جلسه برخی از بازرسان معاونت اقتصادی. موارد مهم این معاونت را تشریح کرد.

بیشتر بخوانید:

توصیه اج به قضات: هر اتفاقی بیفتد به عهده قاضی است / متهم 10 روز در اختیار منشی است ببینید چه اتفاقی برای او افتاده است؟

حبس و اخراج در انتظار مقاماتی است که از انجام وظایف خود سرباز می زنند

47231


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا