زیرسازی و آسفالت 450 کیلومتر راه روستایی لرستان


به گزارش خبرآنلاین لرستان، علی حنایی مدیرکل دفتر ساخت و توسعه راه های فرعی و روستایی سازمان در بازدید از پروژه های راهسازی روستایی شهرستان دلفان بر تسریع زیرساخت ها و آسفالت 450 کیلومتر راه روستایی تاکید کرد. در استان لرستان که 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

حنکایی در این بازدید با ابراز خرسندی از روند مطلوب اجرای پروژه های ساخت و توسعه راه های روستایی در استان گفت: روستایی در استان لرستان کلید خورده که در نوع خود رکورد قابل توجهی است.

وی گفت: این میزان راه روستایی در قالب 72 قرارداد با وام 308 میلیارد تنی با توزیع 90 درصدی در سراسر استان در حال اجراست. این حجم از وام ها و قراردادهای راه های روستایی در 40 سال گذشته بی سابقه بوده است و امیدواریم با حسن نیت در روستاها هر چه زودتر شاهد کار این پروژه ها باشیم.

عباس شرفی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان با بیان اینکه پروژه ها در مجموع 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: با عنایت سازمان و تلاش معاونت فنی در استان در سال 1400 موفق شدیم. آسفالت 37 کیلومتر راه روستایی در حومه شهر «بیایید تمام کنیم.

وی گفت: از زمان واگذاری ساخت و توسعه راه های روستایی به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در این حوزه تحول چشمگیری ایجاد شده و بیش از 110 کیلومتر آسفالت در قالب امانت و قرارداد به بهره برداری رسیده است. . در این راستا شایسته است توجه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، استاندار و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مورد ارزیابی قرار گیرد.

READ  استاندار لرستان با معاون وزیر راه و شهرسازی دیدار کرد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان افزود: در حال حاضر 192 روستای بالای 20 خانوار در دهستان لرستان فاقد راه آسفالت هستند و از محل وام های سال 1400 حدود 60 روستا از این تعداد راه آسفالته بهره مند می شوند.

وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح های فوق با دسترسی مناسب ضریب بهره برداری روستاهای روستایی را تغییر می دهد و علاوه بر تکمیل پروژه های مذکور، تعریف پروژه های جدید در قالب وام در سال جاری در دستور کار قرار گرفته است.

در این بازدید معاون فنی و راه روستایی، رئیس اداره ساخت و توسعه روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، رئیس و رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان دلفان نیز حضور داشتند.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا