زنده‌یاد محمد ورشوچی: ما غلتکی برای ادامه راه جوانان علاقه‌مند به بازیگری بودیم

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، موزه سینمای ایران به مناسبت سالگرد درگذشت محمدعلی ورشوچی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون گزیده‌ای از گفت‌وگو با این هنرمند را منتشر کرد که در سال جاری تهیه و ضبط شده است. 2007.

گزیده‌ای از سخنان محمدعلی ورشوچی به شرح زیر است:

– در 18 سالگی به عمویم گفتم که می خواهم تئاتر بازی کنم و او روی نمایش من سرمایه گذاری کرد.

– گروه تئاتر مینا به سرپرستی زنده یاد پورزند بودند و برای یکی از نقش های تئاتری شان دنبال جوانی می گشتند که دوستم سیدعلی بنی احمد او را به من معرفی کرد. در واقع با این گروه بازیگر حرفه ای تئاتر شدم.

– بازیگرانی که هم در سینما و هم در تئاتر کار می کنند تئاتر را بیشتر دوست دارند چون تئاتر یک محیط خانوادگی است. هر شب بازیگران دور هم جمع می شوند و بعد از چند ماه و هر شب می بینند و با هم زندگی می کنند، اما در سینما این ارتباط وجود ندارد و ما همه بازیگران را هر روز نمی بینیم. محیط تئاتر گرم‌تر، صمیمی‌تر و دوستانه‌تر است، اما تئاتر بسیار سخت‌تر است، زیرا اگر روی صحنه اشتباهی رخ دهد، دوربینی وجود ندارد که آن را خاموش و دوباره روشن کند، بنابراین تئاتر به تمرکز بیشتری نیاز دارد.

– توصیه من به جوانان علاقه مند به کار در عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون این است که ابتدا این کار را دوست داشته باشند و سپس وارد آن شوند. استعداد لازم را داشته باشند و دانش خود را در این زمینه افزایش دهند. ما غلتکی بودیم که راه را نشان دادیم، سعی کنید از آن به بهترین شکل استفاده کنید.

READ  «سگ‌بند»، رکورد «دینامیت» را می‌شکند؟

محمد ورسوچی بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر صبح روز یکشنبه 9 فروردین 1390 در سن 86 سالگی دار فانی را وداع گفت و پیکرش در قطعه هنری بهشت ​​زهرا (س) به خاک سپرده شد.

خاطره محمد ورشوچی: قطاری بودیم برای جوانان علاقه مند به بازیگری

5757


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا