زلینسکی: از غرب خسته شده ام!

ولودیمیر زلینسکی، رئیس جمهور اوکراین در مصاحبه با مجله آتلانتیک گفت که اغلب از سوالات مکرر رهبران غربی خسته شده است.

زلنسکی گفت: “جواب دادن به سوالاتی که قبلا شنیده اید جالب نیست.”

وی ادامه داد: وقتی برخی از رهبران از من می پرسند به چه سلاحی نیاز دارم، ابتدا به چند دقیقه نیاز دارم تا آرام شوم. چون جواب این سوال را یک هفته پیش به آنها دادم. مثل “روز گرند هوگ” است و من “بیل مری” هستم!

زلنسکی به فیلم “روز گراند هوگ” اشاره می کند که در آن بیل موری بازیگر آمریکایی هر روز صبح از خواب بیدار می شود و متوجه می شود که زمان به عقب برگشته است و او باید از گذشته بگذرد و این برای او طاقت فرسا است. زلنسکی ناامیدی خود از تکرار موضوعات وسترن را به داستان بیل موری در فیلم تشبیه کرد.

با این حال، او دوباره لیست تسلیحات مورد نیاز خود را اعلام کرد و امیدوار بود که از متحدان غربی سلاح دریافت کند. او به آتلانتیک گفت که حتی پیشنهاد ارسال سه هواپیمای باری اوکراینی به غرب را برای بارگیری و انتقال تجهیزات به اوکراین داده است.

زلنسکی گفت: تو یک اسلحه داری… حالا می توانی به ما اسلحه بدهی؟!

او به آتلانتیک گفت: ما به یک ماشین زرهی نیاز داریم، اما نه یک ماشین در روز. روزانه 200 تا 300 خودروی زرهی نیاز داریم. این ماشین ها تاکسی های شخصی من نیستند! سربازان ما به وسایل نقلیه نیاز دارند. پروازهای او نیز موجود است. کل فرآیند (انتقال تجهیزات نظامی از غرب به اوکراین) قابل برنامه ریزی است. تحویل و پشتیبانی با ما

READ  اجساد غیرنظامیان در بوچا و ادامه دکترین وحشتناک کرملین در دهه 1940

او اذعان کرد که تعداد آنها برای شکست رهبران اوکراین کافی نیست، اما گفت که حفظ استقلال بسیار مهم است.

رئیس جمهور 44 ساله اوکراین گفت: (غرب) علیه ما نیست. (تنها مشکل این است که) آنها در شرایط مختلف زندگی می کنند. تا زمانی که والدین و فرزندان خود را از دست ندهند، احساسی مانند ما نخواهند داشت.

آندری ارماک، رئیس دفتر زلنسکی، گفت که همکاری با ایالات متحده خوب است و از تلاش‌های جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا تمجید کرد، اما گفت که تدارکات تسلیحات برای مقابله با حمله روسیه به اندازه کافی سریع نیست.

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا