زلنسکی خطاب به ناتو: فقط یک درصد از زرادخانه خود را به ما بدهید

ولادیمیر زلینسکی رئیس جمهور اوکراین از ناتو خواسته است که برای مقابله با روسیه تنها یک درصد از زرادخانه خود به ویژه تانک ها و هواپیماها را در اختیار اوکراین قرار دهد.

ولودیمیر زلینسکی رئیس جمهور اوکراین در یک سخنرانی ویدئویی از اعضای ناتو و کشورهای غربی خواست تانک و تسلیحات را در اختیار اوکراین قرار دهند.

رئیس جمهور اوکراین از کشورهای غربی خواست کمبود تسلیحات سنگین در انبارهای کشور را جبران کنند و از مقامات غربی (دلیل تاخیر) پرسید که آیا از مسکو می ترسند؟

زلنسکی گفت: «کیف به تانک، هواپیما و سیستم‌های ضد کشتی نیاز دارد. اوکراین با تعداد زیادی سلاح و مسلسل نمی تواند موشک های روسیه را نابود کند. بدون تعداد کافی تانک، سایر خودروهای زرهی و البته هواپیما، شکستن محاصره ماریوپل غیرممکن است.

او گفت: «همه مدافعان اوکراینی این را می دانند. همه مدافعان ماریوپل این را می دانند. هزاران غیرنظامی تحت محاصره این را می دانند. ایالات متحده و همه سیاستمداران اروپایی این را به خوبی می دانند. ما این را به همه گفته‌ایم و هر چه سریع‌تر مردم در سراسر جهان باید در جریان قرار گیرند تا همه بدانند چه کسی و چرا برای جلوگیری از این فاجعه مردد است.

او همچنین تاکید کرد که اگر اوکراین سقوط کند، روسیه قدرت خود را در اروپا گسترش خواهد داد.

او گفت که ناتو هنوز از درخواست رئیس جمهور اوکراین برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع حمایت نکرده است و اروپا هنوز به اوکراین حرکت نکرده است.

در اوایل ماه جاری، واشنگتن پیشنهاد لهستان برای انتقال جنگنده های میگ-29 به پایگاه آمریکایی در آلمان را رد کرد. قرار بود از این جنگنده ها برای تکمیل نیروی هوایی اوکراین استفاده شود.

READ  حفاری های کانی و راب راب در راه قطر

4949


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا