زاخارووا: اوکراین باید شرایط روسیه را رعایت کند

به گزارش روسیا الیوم، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در یک کنفرانس خبری گفت که مقامات اوکراینی از رسیدن کمک های بشردوستانه اتم روسیه به مردم جلوگیری کرده اند. مقامات اوکراین اجازه ندادند کمک های بشردوستانه به شهروندان اوکراینی برسد و آن را در ایستگاه رها کردند.

وی افزود: مزدورانی که وارد جنگ در خاک اوکراین شده بودند، حتی معاهده وین را زیر پا گذاشته و از ساختمان ها و تأسیسات دیپلماتیک برای بسیج مزدوران استفاده کردند. همه این اقدامات در ملاء عام انجام می شود و اگر این سفارتخانه ها و کنسولگری ها معتقدند کاری که انجام می دهند قانونی است، نباید از کارهایی که کشورهای دیگر انجام می دهند نگران و تعجب کنند.

زاخارووا در مورد نیاز اوکراین به بی طرف ماندن و خلع سلاح و همچنین حذف نئونازی ها و احیای کشور روسی زبان و حفاظت از حقوق آنها، همه اینها در قانون اساسی اوکراین در سال 1991 ذکر شده است و در نتیجه ما از اوکراین می خواهیم که اقدام کند. اقدامات استفاده از سازنده برای تحقق این خواسته ها و اقدامات مضحک و شکنجه های انجام شده توسط شبه نظامیان راست افراطی. پایان دادن به بازگشت به صلح و ثبات و مشکلاتی که در هشت سال گذشته به وجود آمده است. تا پایان.

زاخارووا گفت: «در 8 آوریل، اتحاد روسیه و بلاروس را جشن گرفتیم. این توافقنامه مربوط به تلاش های دو طرف برای ایجاد تاریخ و سنت های مشترک است. در سال 1997 روابط روسیه و بلاروس ممتاز شد و گام هایی برای نزدیک شدن دو کشور و همچنین تقویت توانمندی های دو کشور برداشته شد. در این قرارداد حقوق مساوی ملت های روسیه و بلاروس در بسیج و اجرای پروژه های اقتصادی و غیره پیش بینی شده و برنامه هایی برای تشکیل بازارهای مشترک در نظر گرفته شد.

READ  فقر روسیه در قدرت نرم

23311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا