ریزگردها در 19 استان کشور در حال افزایش است


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سازمان هواشناسی هشدار داد رنگ زرد از افزایش ابر همرفتی به ویژه در بعدازظهر و اوایل شب، رگبار و رعد و برق در مناطق همراه با تگرگ و وزش باد شدید متناوب خبر داد.

این مخاطرات روز پنجشنبه (25 تیرماه) در کوههای جنوبی کرمان و جنوب شرق بوشهر، جمعه (26 تیر) در هرمزگان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، کوههای جنوبی کرمان و شنبه (28 تیر) در استان خوزستان پیش بینی می شود. نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان و کوه های هرمزگان.

در نتیجه این خطرات، احتمال آبگرفتگی جاده ها و رواناب های محدود و موضعی، احتمال افزایش ناگهانی سطح آب فصلی بام، احتمال رعد و برق، پتانسیل کاهش دید و کاهش کیفیت هوا به طور موقت، احتمال شکستگی را پیش بینی می کند. درختان فرسوده

برای کاهش آسیب‌های احتمالی، اداره هواشناسی توصیه می‌کند هنگام بالا رفتن از ارتفاعات، از پارک کردن در اطراف درختان پایین‌رفته، اجتناب از ایستادن در بستر رودخانه‌ها و مراقبت در هنگام عبور از لبه جاده‌ها مراقب باشید.

پس از آن هشدار، اداره هواشناسی نسبت به افزایش گرد و غبار، نفوذ گرد و غبار و وزش باد شدید هشدار داد.

این وضعیت آب و هوا در روز پنجشنبه (25 تیرماه) در شهرهای اصفهان، یزد، سمنان، کوگیلویه و بویراحمد، خوزستان، شمال بوشهر، فارس، ایلام، لرستان، کردستان، کرمانشاه، مرکزی، البرز، قم، تهران جنوبی، خراسان جنوبی رضوی، شمالی و در غرب خراسان جنوبی و شمال خراسان شمالی روز جمعه (27 تیرماه) در شمال سیستان و بلوچستان، شمال خراسان شمالی، خراسان جنوبی، جنوب و شرق خراسان رضوی، خوزستان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، مرکزی، شرقی و شمال اصفهان. سمنان، البرز، قم، تهران و شمال بوشهر و روز شنبه (28 تیر) در ایلام، خوزستان، خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، شمال خراسان شمالی، شرق و جنوب خراسان رضوی، سمنان، یزد، شمال اصفهان، قم، مرکزی تهران و البرز پیش بینی می شود.

READ  نعمتی که حالا به فاجعه ای برای زندگی مردم این شهرک تبدیل شده است/عکس

در این شرایط جوی کاهش دید، کاهش کیفیت هوا، احتمال ریزش سنگ از ارتفاع، احتمال آسیب به سازه های موقت، احتمال اختلال در ناوگان حمل و نقل و احتمال شکستن درختان کهنسال دور از انتظار نیست.

بر اساس توصیه سازمان هواشناسی، اقشار آسیب پذیر لازم است در صورت وقوع گرد و غبار از حضور در فضای باز خودداری کنند، شاخص آلایندگی را از دستگاه های ذیربط رصد کرده و بر اساس مقررات، مالچ پاشی و سایر اقدامات پیشگیرانه در سطح شهر تصمیم گیری کنند. مراکز نزدیک به مناطق پرجمعیت مانند توقف و پارک خودرو باید در دستور کار اطراف درختان مستهلک و ساختمان های نیمه کاره و استحکام امکانات موقت از جمله تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه ها قرار گیرد.

هشدار زرد این بدان معنی است که یک پدیده جوی رخ خواهد داد که ممکن است باعث اختلال در سفر و کار روزانه شود. این هشدار برای اطلاع رسانی به مردم صادر می شود تا بتوانند برای رویارویی با پدیده جوی کمی شدیدتر از حد معمول آماده شوند. از طرفی کارکنان نیز از این هشدارها مطلع می شوند تا در صورت لزوم اقدام کنند.

بیشتر بخوانید:

مهمترین راه حل غذایی برای مقابله با آلودگی هوا

بازگشت گرد و غبار به آسمان این استان ها

233231


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا