روش های جلوگیری از افزایش وزن در ماه رمضان

رعایت رژیم غذایی سالم در ماه مبارک رمضان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و این ماه فرصت خوبی برای اصلاح عادات بد غذایی است. انتخاب غذاهای نادرست و عادات بد غذایی این روزها می تواند سلامت گرسنگان را به خطر بیندازد.

رعایت نکات تغذیه ای زیر می تواند به حفظ سلامت افراد گرسنه و جلوگیری از افزایش وزن آنها کمک کند.

– صبحانه را از دست ندهید. سردردهای طولانی مدت، دردهای عضلانی، بی حالی ناشی از هیپوگلیسمی، کاهش تمرین، بی حوصلگی و خستگی ممکن است از عوارض نخوردن صبحانه باشد.

در وعده صبحانه و افطار از مصرف غذاهای پرچرب و نمک پرهیز کنید. در وعده صبحانه از خوردن غذاهایی مانند تحدیق، سوپ های شور، برنج و ماکارونی چرب خودداری کنید. بسیاری از افراد گرسنه برای جلوگیری از تشنگی در طول روز هنگام سحر آب زیادی می نوشند، اما نوشیدن آب در وسط غذا می تواند باعث سوء هاضمه و مشکلات گوارشی شود.

برای اصلاح این عادت غذایی غلط، نوشیدن آب کافی بین افطار و شکر توصیه می شود. همچنین برای کاهش تشنگی باید از غذاهای کم چرب و کم نمک در غذاهای افطاری و شکری استفاده کرد.

نوشیدنی های گازدار مانند نوشابه، شربت های شیرین و چای پررنگ موجی از تشنگی و خشکی دهان را ایجاد می کنند، بنابراین بهتر است آب میوه های طبیعی خانگی و چای سبک را جایگزین کنید.

غذاهای سبک مانند پلو و خورش یا صبحانه برای صبحانه مناسب است.

حفظ تعادل و تنوع در وعده های صبح و افطار برای کاهش یا حفظ وزن سالم و پیشگیری از چاقی اهمیت ویژه ای دارد. شما باید به اندازه کافی از تمام گروه های غذایی از جمله نان و غلات، میوه ها و سبزیجات، شیر و لبنیات، گوشت و پروتئین و روغن ها متناسب با وزن بدن خود استفاده کنید.

READ  گرد و غبار در اهواز 10 برابر بیش از حد / خوزستان در خاک افتاده است

افطار خود را با شکر زود هضم مانند خرما، کشمش، عسل یا آب نبات با آب داغ، شیر گرم یا چای سبک شروع کنید. با این کار از پرخوری جلوگیری کرده اید. سپس می توانید از سوپ یا خورش کمیاب استفاده کنید، اما اگر خورش با رشته را دوست دارید، باید آن را غذای اصلی در نظر بگیرید.

برای حفظ وزن مصرف زولبیا و بامیه که سرشار از قند و اسیدهای چرب اشباع هستند باید بسیار محدود شود و مصرف میوه و سبزیجات جایگزین شیرینی ها و قندها شود.

روش های جلوگیری از افزایش وزن در ماه رمضان

روش های جلوگیری از افزایش وزن در ماه رمضان

بیشتر بخوانید:

آب دادن به بدن در سحر، روزه داران بخوانند

233233


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا