روسیه چه زمانی از بمب اتمی استفاده خواهد کرد؟

دیمیتری پسکوف، سخنگوی CNN در مصاحبه با PBS تاکید کرد که روسیه تنها زمانی از سلاح هسته ای استفاده خواهد کرد که موجودیت آن در خطر باشد.

وی افزود: “به دست آوردن هر گونه نتیجه از جنگ در اوکراین دلیلی برای استفاده از بمب اتمی نیست. ما یک مفهوم امنیتی داریم که به وضوح بیان می کند که تنها زمانی از سلاح هسته ای استفاده خواهیم کرد که تهدیدی برای دولت ما وجود داشته باشد.”

وقتی از بایدن که پوتین را قصاب خطاب می کند و اینکه رئیس جمهور آمریکا گفته است که پوتین نباید در قدرت بماند، سوال شد. پسکوف پاسخ داد که این اظهارات “کاملاً نگران کننده” است.

وی تاکید کرد که این یک توهین شخصی است و کاملا غیرقابل قبول است که رئیس جمهور ایالات متحده تصمیم بگیرد چه کسی بر فدراسیون روسیه حکومت می کند.

بایدن روز شنبه در یک سخنرانی در لهستان گفت که مرد پوتین نمی تواند در قدرت بماند.

مقامات کاخ سفید بعداً اظهارات بایدن را شخصی خواندند و تأکید کردند که این یک سیاست رسمی کاخ سفید نیست.

با این حال، بایدن بعداً اظهارات خود در مورد هویت پوتین را تکرار کرد.

پسکوف، سخنگوی کرملین همچنین در مصاحبه‌ای این موضوع را رد کرد که نیروهای روسی با وجود گزارش‌هایی که از سوی نیروهای اوکراینی، روزنامه‌نگاران مستقل و پناهندگان نظامی منتشر شده بود، غیرنظامیان در اوکراین را هدف قرار می‌دهند.

گفتنی است ارتش روسیه زیرساخت های غیرنظامی اعم از منازل، بیمارستان ها و … را به طرز وحشیانه ای بمباران کرده است.

ایالات متحده هفته گذشته رسماً اعلام کرد که نیروهای روسیه در اوکراین مرتکب جنایات جنگی شده اند و دادگاه کیفری بین المللی (ICC) تحقیقاتی را در مورد حملات به غیرنظامیان و جنایات علیه بشریت در اوکراین آغاز کرده است.

READ  وزیر امور خارجه آلمان از منطقه بوچا بازدید می کند

5656


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا