روسیه حمله نظامی ترکیه را خنثی کرد

به دنبال اظهارات اخیر رجب طیب اردوغان مبنی بر اینکه آنکارا به زودی عملیات نظامی خود را در شمال سوریه آغاز خواهد کرد و همچنین مهر تایید شورای امنیت ملی ترکیه در مورد اظهارات این شورا و لزوم انجام چنین عملیاتی، یک منبع پلیس در تماس با شبکه ملی ارتش، عملیات، «سوریه مورد حمایت آنکارا به العربی الجدید گفت.

او چنین گفت؛ آنکارا شنبه شب در نشستی در مرز سوریه و ترکیه به رهبران شبه نظامیان تحت فرماندهی خود در سوریه گفت که عملیات را تا اطلاع ثانوی متوقف کرده است.

این منبع افزود: تصمیم به تعویق انداختن عملیات به طور ناگهانی و پس از مشخص شدن روند و مراحل، طی جلسه ای که یک روز قبل از تعویق عملیات برگزار شد، اتخاذ شد. در مرحله اول عملیات، قرار است به سمت منطقه سپر فرات در حومه شمالی حلب، منطقه منبع صلح در شرق فرات حرکت کند.

این منبع ادامه داد: مرحله دوم نیز علیه نیروهای دولتی سوریه در حومه غربی حلب برنامه ریزی شده است.

العربی الجدید درباره دلایل تعلیق این عملیات از سوی ترکیه نوشت: به نظر می رسد مخالفان منطقه ای و بین المللی در برابر هرگونه تغییر در طرح کنترل شمال سوریه، آنکارا را مجبور به تعویق عملیات نظامی اعلام شده خود در شمال سوریه کرده است. . “

منابع خبری روز شنبه گفتند که نیروهای روسیه در زمانی که توپخانه ترکیه مناطقی در حومه حسکه را گلوله باران می کرد، در این منطقه مستقر شدند، ترکیه عملیات برنامه ریزی شده در شمال سوریه را تعلیق کرد.

READ  پوتین خطاب به صدراعظم آلمان: شهرها بمباران نمی شوند

در همین راستا منابع میدانی سوری به المیادین گفتند که نیروهای روسیه به همراه نیروهای ارتش سوریه در حال انجام گشت زنی زمینی و هوایی در مرز با ترکیه هستند.

منابع می گویند روسیه می خواهد حضور خود را در منطقه تثبیت کند و پیام هشداری به ترکیه ارسال کند که آماده است از هرگونه عملیات نظامی جدید ترکیه در شمال سوریه جلوگیری کند.

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا