روسیه: جنگ در اوکراین تا رسیدن به اهداف ادامه دارد

به گزارش الجزیره، سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه در دیدار با نمایندگان وزارت دفاع این کشور از اقدامات غرب در خصوص جنگ اوکراین انتقاد کرد و گفت: غرب به تامین تسلیحات اوکراین برای ادامه جنگ ادامه می دهد. درگیری در اوکراین

او گفت که عملیات نظامی روسیه در اوکراین تا زمانی که تمام اهداف تعیین شده توسط ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه محقق نشود، ادامه خواهد داشت.

شویگو تصریح کرد: اولویت ما حفظ جان سربازان و جلوگیری از تهدید امنیت شهروندان است. عملیات ویژه نظامی تا تکمیل تمامی وظایف محوله از سوی فرمانده معظم کل قوا ادامه خواهد داشت.

این اظهارات وزیر دفاع روسیه پس از آن مطرح شد که ولادیمیر پوتین به وزیر دفاع کشورش دستور داد به «عملیات نظامی ویژه» در اوکراین ادامه دهد.

پوتین خطاب به وزیر دفاع این کشور گفت: یگان های نظامی از جمله گروه شرق و گروه غرب باید به برنامه های از پیش تعیین شده خود در اوکراین ادامه دهند. امیدوارم همه چیز به راه خود ادامه دهد، همانطور که تاکنون در لوهاسنک اتفاق افتاده است.

وزیر دفاع روسیه همچنین از افتتاح دو کریدور بشردوستانه برای کشتی ها در دریای آزوف و دریای سیاه خبر داد.

وی ادامه داد: برای اطمینان از ایمنی کشتی ها در آب های دریای سیاه و آزوف اقداماتی را انجام می دهیم چرا که خطر مین در آب های بندر ماریوپل به طور کامل از بین رفته است.

شویگو با تاکید بر اینکه غرب به تامین تسلیحات کیف برای طولانی‌تر کردن درگیری‌ها در اوکراین ادامه می‌دهد، خاطرنشان کرد که میزان محموله‌های نظامی تحویل‌شده توسط غرب به کیف بیش از ۲۸ هزار تن است.

READ  10 شوک مهم تحمیل شده بر سیستم جهانی

وی فاش کرد که برخی از تسلیحات ارسال شده به اوکراین از غرب «به خاورمیانه و بازار سیاه می رود».

جنگ روسیه در اوکراین از 24 فوریه آغاز شد و با وجود تلاش غرب برای شکست مسکو با اعمال تحریم های مختلف از جمله در زمینه اقتصادی، عملیات روسیه همچنان ادامه دارد.

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا