روسیه به دنبال کدام محصول ایرانی است؟

الکساندر نواک روز چهارشنبه در نشست تجاری ایران و روسیه گفت: امروز رهبران دو کشور برای افزایش همکاری های اقتصادی تلاش می کنند. دلیل آن هم این است که هیئت بزرگی از روسیه متشکل از ادارات دولتی، مدیران، تجار، فعالان اقتصادی و نمایندگان واحدهای تولیدی برای تعمیق روابط به ایران آمدند.

معاون نخست وزیر روسیه با تاکید بر اینکه دیدار امروز ایران و روسیه نقش بسیار مهمی در روابط دو کشور دارد، گفت: تلاش می کنیم تصویر واقعی و روشنی از روابط دو کشور ارائه دهیم و روابط با ایران را تعمیق کنیم.

تقاضای روسیه برای واردات کالاهای ایرانی/ افزایش 81 درصدی مبادلات تجاری تهران - مسکو

افزایش 81 درصدی تجارت ایران و روسیه

وی با بیان اینکه شرایط بسیار خوبی برای تقویت همکاری ها با ایران وجود دارد، تاکید کرد: می توانیم در پروژه های مهم ایران مانند نیروگاه اتمی بوشهر همکاری داشته باشیم و روابط دو کشور را توسعه دهیم.

نواک گفت: در سال گذشته فرصت خوبی برای افزایش مبادلات تجاری ایران و روسیه فراهم شد، به طوری که حجم مبادلات با افزایش 81 درصدی به 4 میلیارد دلار رسید و امسال نیز همینطور. تا کنون تبادلات بین دو کشور 10 درصد افزایش یافته است.

وی با تاکید بر تمایل روسیه برای تکمیل کریدور شمال – جنوب گفت: این کریدور برای روسیه بسیار مهم است و ما به دنبال گسترش آن و دسترسی روسیه به خلیج فارس و افزایش فعالیت های خود در منطقه هستیم.

نواک گفت: روسیه به دلیل شرایطی که امروز با آن مواجه است به دنبال افزایش واردات است، بنابراین ما به دنبال تقویت همکاری های اقتصادی و تجاری با شرکای بین المللی هستیم.

READ  خبر جدید مدیرعامل اتحادیه دام سبک از گرانی دام/ قیمت گوشت به ۲۴۰ هزار تن رسید؟

وی افزود: امروز پیشنهادهایی برای تقویت همکاری های دو کشور ارائه شده و به دنبال اجرای برنامه های فعلی هستیم تا بروکراسی پیشنهادهای جدید تکمیل شود.

وی گفت: روسیه بودجه قابل توجهی برای افزایش زیرساخت های اقتصادی دارد که فرصتی مضاعف برای گسترش تجارت با کشورهای همسایه است و ما برنامه های زیادی برای افزایش واردات و صادرات داریم.

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم محدودیت های واردات به روسیه را کاهش دهیم، افزود: قوانینی برای تسهیل واردات و صادرات تجهیزات پزشکی، تجهیزات، مواد اولیه و خدمات مهندسی تصویب شده است.

لاوان جاغاریان، سفیر روسیه در ایران در کنفرانس تجاری ایران و روسیه گفت: اشتباهات گذشته نباید تکرار شود، زیرا استان های مختلف ایران ظرفیت توسعه اقتصادی را دارند.

وی افزود: در 11 سال گذشته از دولت دهم تا تشکیل دولت سیزدهم که سفیر روسیه در ایران هستم، اطمینان دارم که روابط جدید به نفع هر دو کشور خواهد بود.

جغاریان تاکید کرد: از شش سال پیش پس از اجرای برجام، روابطی بین استان های مختلف ایران و روسیه برقرار شد که هر کدام ارتباط مستقیمی با روسیه داشتند، اما به مرور زمان شروع به کار نکرد.

سفیر روسیه در ایران گفت: به تجار، تجار و فعالان اقتصادی این اطمینان را می دهم که به صدور روادید روسیه کمک خواهیم کرد و این کنفرانس به نفع دو طرف خواهد بود.

223227


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا