روسیه: با لغو تحریم ها، ایران به اجرای برجام بازمی گردد

خبرگزاری روسی تاس گزارش داد که ریابکوف در پاسخ به سوالی درباره سفر آتی رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا به منطقه غرب آسیا، گفت که در این سفر به موضوع هسته ای ایران نیز اشاره خواهد کرد.

معاون لاوروف در این خصوص تصریح کرد: فکر می کنم برنامه هسته ای ایران و همه موارد مرتبط با آن قطعا در دستور کار وی قرار خواهد گرفت و مسائل امنیتی منطقه خلیج فارس مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

وی در عین حال نسبت به تمایل واشنگتن برای اعتراف به عدم تغییر مسیر فشار حداکثری آمریکا علیه ایران ابراز تردید کرد و ادامه داد که تهران آمادگی خود را برای اجرای کامل توافق هسته ای اعلام کرده است.

ریابکوف در این خصوص گفت: دولت آمریکا تا چه حد حاضر است بپذیرد که هنوز آنچه را که از دولت ترامپ به ارث برده است که فشار حداکثری علیه ایران و در راستای پایبندی کامل به مفاد قطعنامه شورا نامیده می شود، رها نکرده است. 2231 امنیت سازمان ملل متحد تکان نخورده است. من قصد قضاوت ندارم.”

ریابکوف همچنین بر لزوم اجرای برجام تاکید کرد و گفت: پس از احیای توافق هسته ای، روسیه مصمم است نقش خود را در روند احیای برجام ایفا کند.

وی در این خصوص توضیح داد: روسیه نیز به سهم خود مصمم است پس از احیای این توافق در قالب پارامترهای اولیه، بخشی از نقش خود را در روند اجرای برجام ایفا کند.

وی اظهار داشت که روسیه برخی از جنبه های اجرای برجام را در ذهن خود دارد که ریابکوف اطمینان داد که آماده بازگشت به آن است.

READ  رسانه های اسرائیلی: دشمنان ما دست بالا را دارند

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا