روسیه از سلاح های لیزری جدید علیه اوکراین استفاده می کند

به گزارش تاس، یوری بوریسوف معاون نخست وزیر روسیه روز چهارشنبه به صورت زنده گفت که این کشور در عملیات ویژه خود در اوکراین از سلاح لیزری به نام سامانه زادیرا استفاده می کند که قادر است اهدافی را در شعاع 5 کیلومتری منهدم کند.

بوریسوف گفت: این سلاح ها در حال ارسال به پایگاه های روسیه در مرز اوکراین است و نسل اول این سلاح ها به زودی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

یک مقام ارشد دولت روسیه در توضیح سلاح جدید روسیه گفت: سلاح لیزری زادیرا می تواند ماهواره های شناسایی را در فاصله 1500 کیلومتری کور کند.

Zadira روی تخریب فیزیکی در فاصله 5 کیلومتری تمرکز دارد. معاون نخست وزیر روسیه گفت: این سامانه قادر است انواع پهپادها را به راحتی ساقط کند و از پرتاب موشک های گران قیمت مانند تانک و تور جلوگیری کند.

ایالات متحده از اعزام ناتو یا نیروهای نظامی به اوکراین خودداری کرده است، اما واشنگتن و متحدانش میلیاردها دلار تسلیحات از جمله پهپاد، توپخانه سنگین، اسلحه های ضد هوایی استینگر و موشک های ضد تانک جاولین در اختیار کیف قرار داده اند.

اظهارات بوریسوف نشان می دهد که روسیه در زمینه تسلیحات لیزری پیشرفت قابل توجهی داشته است، روندی که توسط قدرت های هسته ای دیگر مانند آمریکا و چین مشاهده شده است.

311311


منبع

READ  حضور مجدد ناوشکن آمریکایی در نزدیکی جزایر مورد مناقشه چین/پکن واکنش هایی را برانگیخته است.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا