روزنامه گاردین پیش‌بینی کرد: سعید روستایی بهترین کارگردان کن می‌شود


در آخرین روز از هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن، پیتر بردشاو، منتقد ارشد گاردین در یادداشتی پیش بینی خود را از برندگان این رویداد سینمایی اعلام کرد.

طبق پیش بینی این منتقد سرشناس، «نخل طلایی» امسال به «تصمیم برای رفتن» در پارک چان اوک می رسد و «نزدیک» ساخته لوکاس دونت جایزه بزرگ را دریافت می کند. به گفته برنارد شاو، جایزه هیئت داوران هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن به آلبرت سارا «صلح» و جایزه بهترین کارگردانی برای فیلم «برادران لیلا» به سعید روستا تعلق خواهد گرفت.

پیر فرانچسکو فاوینو نیز برای بازی در فیلم «دلتنگی» جایزه بهترین بازیگر مرد را از آن خود کرد و تانگ وی برای بازی در «تصمیم به رفتن» جایزه بهترین بازیگر زن را دریافت کرد. در این پیش بینی، شارلوت واندرمرش و فلیکس ون گرونینگن برای نوشتن هشت کوه نامزد بهترین فیلمنامه شدند.

فیلم «برادران لیلا» به عنوان نماینده سینمای ایران در این دوره از جشنواره کن، درباره زنی به نام لیلا (ترانه علیدوستی) است که در چهل سالگی تمام زندگی خود را صرف مراقبت از والدین و 4 برادرش کرد. و خانواده های پرتنش تحت فشار وام های متعدد هستند. در حالی که برادرانش برای گذراندن زندگی خود در تلاش هستند، لیلا نقشه می کشد. توسط Wild Bunch هدایت می شود.

259259


منبع

READ  معرفی چهار عضو تازه هیات امنای مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا