روده و دستگاه گوارش خود را با این رژیم پاکسازی کنید


علاوه بر اهمیت و نقش معده، پاکسازی روده بسیار مهم است. اگر سموم در روده انباشته شوند، می توانند مشکلات زیادی برای سلامتی ایجاد کنند.

در چنین مواردی باید به رژیم غذایی توجه ویژه ای داشت. تمیز نگه داشتن روده بزرگ متابولیسم بدن را افزایش می دهد و شما را سالم نگه می دارد.

مشکلات معده اغلب ناشی از عادات غذایی نادرست است. در بسیاری از موارد، زمانی که معده به درستی تمیز نمی شود، عفونت در روده بزرگ جمع می شود. در چنین مواردی تمیز کردن روده تا معده بسیار مهم است. اگر سموم در روده انباشته شوند، می توانند مشکلات زیادی برای سلامتی ایجاد کنند. در چنین مواردی باید به رژیم غذایی توجه ویژه ای داشت. تمیز نگه داشتن روده بزرگ متابولیسم شما را افزایش داده و شما را سالم نگه می دارد.

برخی از غذاهای ذکر شده به پاکسازی روده کمک می کنند.

سیب

پکتین (نوعی فیبر با منشا طبیعی) موجود در سیب به پاکسازی روده بزرگ کمک می کند. مصرف به دفع آلودگی و مدفوع از بدن کمک می کند. سیب همچنین به جلوگیری از رشد سلول های سرطانی در معده کمک می کند. برای این کار باید هر روز آب سیب مصرف کنید.

آب سبزیجات خام

برای سم زدایی روده بزرگ، سبزیجات خامی را بخورید که فیبر بالایی دارند و به سم زدایی بدن کمک می کنند. برای این کار اسفناج، هویج، چغندر، گوجه فرنگی و خیار را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

لیمو

ویتامین C به وفور در لیمو وجود دارد که به سم زدایی بدن و افزایش متابولیسم کمک می کند. علاوه بر این، خوردن لیمو به محافظت از بدن در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد کمک می کند. برای این کار هر روز صبح برای صبحانه یک لیوان آب ولرم مخلوط با آبلیمو و یک قاشق عسل بنوشید.

READ  این نوزاد در هلیکوپتر به دنیا آمد / عکس

کشک

ماست برای معده ما بسیار مفید است. این یک پروبیوتیک طبیعی است که باکتری های سالم را در روده حفظ می کند. اما خوردن روزانه پنیر کوتیج سیستم گوارشی را نیز سالم نگه می دارد و به پاکسازی روده ها کمک می کند. مصرف روزانه یک تا دو فنجان پنیر دلمه به پاکسازی روده کمک می کند.

سرکه سیب

سرکه سیب برای روده مفید است. دارای خواص آنتی اکسیدانی و آنتی بیوتیکی است که به پاکسازی روده بزرگ کمک می کند. دستگاه گوارش توسط باکتری به نام استوباکتر سالم نگه داشته می شود. مصرف آن به کاهش وزن نیز کمک می کند.

این توصیه ها و اطلاعات را به عنوان توصیه یک پزشک یا متخصص پزشکی تلقی نکنید. در صورت داشتن علائم بیماری با پزشک مشورت کنید.

233233


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا