رفع مشروط تعلیق کارت بازرگانی تعهدات ارزی 1400


شهلا عموری در خصوص آخرین جزئیات رفع تعلیق کارت بازرگانی صادرکنندگان دارای تعهد ارزی گفت: با توجه به توقف کارت بازرگانی صادرکنندگانی که در سال 1400 فعالیت داشتند و نتوانستند به تعهدات ارزی خود عمل کنند، سازمان توسعه تجارت لغو کرد. برای تعلیق این دسته از تجار اقداماتی انجام شده است.

وی افزود: بر اساس تصمیم این سازمان، تعلیق کارت بازرگانی صادرکنندگان در سال 1400 در صورت ارائه تعهدنامه محضری مبنی بر اینکه صادرات و واردات کالا به منظور انجام نمی شود لغو می شود. ارز خارجی . تعهدات.”

یکی از اعضای اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه الزام به بازگشت ارز حاصل از صادرات یکی از مشکلات عمده تجارت خارجی است، گفت: بازگشت ارز حاصل از صادرات تاثیر قابل توجهی بر صادرات ایران داشته است.

عموری با تاکید بر اینکه اتاق بازرگانی اهواز تلاش زیادی برای رفع مسائل و مشکلات مربوط به تعهد ارزی صادرکنندگان داشته است، افزود: با توجه به مشکلات، حجم صادرات محصولات کشور کاهش چشمگیری داشته است.

وی با اشاره به نامگذاری سال 1401 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان تولید دانش بنیان و ایجاد اشتغال گفت: وجود دارد و باید مورد توجه جدی قرار گیرد.


منبع

READ  قهرمانی تیم والیبال شهداب یزد شادی و اتحاد را برای جامعه به ارمغان آورد
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا