رسیدگی به درخواست تجدیدنظر مالیاتی لرستان به کمیته ماده 251 مجدد قانون مالیات های مستقیم


به گزارش لرستان خبرآنلاین، الهام شاداب فر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس ماده 251 مکرر قانون مالیات های مستقیم، در صورتی که مالیات های ثابت مشمول این قانون و مالیات های غیرمستقیم که در مرجع دیگری قابل وضع نیست. و معادی آنها را ظالم می داند. در صورتی که مالیات مستند به مدارک و دلایل کافی باشد و درخواست تجدید نظر شود، پرونده برای رسیدگی به کمیته ای مرکب از سه نفر به انتخاب وزیر اقتصاد ارجاع می شود.

وی افزود: با هیئت وزیر اقتصاد و دارایی در سال 1396 هیئت های سه نفره از طریق انتخاب مدیران کل استان ها تشکیل و در ادارات کل امور اقتصادی و دارایی مستقر شدند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی لرستان تصریح کرد: رسیدگی به درخواست تجدیدنظر در شورا موضوع ماده 251 فوق العاده و خارج از روال عادی تشریفات شورای مالیاتی است و پرونده های مالیاتی در این شورا قابل رسیدگی است که در هیأت های حل اختلاف مالیاتی اصل و تجدیدنظر، رأی وصول لازم الاجرا بوده و پرونده قابل اعاده دادرسی و رسیدگی در مراجع دیگر نمی باشد.

شاداب فر تصریح کرد: سقف رسیدگی به پرونده های مالیاتی در استان برای اشخاص حقیقی تا سقف 100 میلیون تومان و برای اشخاص حقوقی تا یک میلیارد تومان است و مبالغ بالاتر باید در کمیته 251 مرکز (تهران) بررسی شود.

وی در خصوص تشریفات و تشریفات رسیدگی به اعتراضات گفت: مودیان مالیاتی می توانند اعتراض خود را نسبت به ناعادلانه بودن تشخیص مالیاتی خود بدون محدودیت زمانی از تاریخ صدور رأی قطعی در سامانه dad.Mefa.ir ثبت کنند.

READ  ابتکار مخابرات لرستان برای دسترسی شهروندان به اینترنت خانگی

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان لرستان گفت: پس از ثبت شکایت، رسیدگی اولیه توسط وکیل مالیاتی انجام می شود و در صورت وجود نقص در اسناد و مدارک ارائه شده، مراتب از طریق پیامک به مودیان و مودیان اطلاع داده می شود. لازم است در اسرع وقت (حداکثر یک هفته) پاسخ دهند. ) برای رفع ایرادات و تکمیل فایل در سیستم.

شاداب فر افزود: دادستان ها پس از تکمیل نهایی مدارک، تحقیقات نهایی را انجام و نظر کارشناسی خود را به همراه نظر نهایی (توصیه یا عدم توصیه) جهت بررسی و اعلام به مدیرکل ارسال خواهند کرد.

وی همچنین بیان کرد: پس از بررسی های مدیرکل به عنوان نماینده وزارت در 251 شورای استانی، نظر خود را در مورد تایید یا عدم تایید نظر دادستان اعلام خواهد کرد. موارد اقتصادی و مالی ارسال و در صورت عدم تایید، شکایت جهت رسیدگی بیشتر و رفع نواقص به قاضی محترم 251 ارجاع خواهد شد.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا