رسیدگی به تخلفات امنیتی توسط دادستانی ادامه دارد


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در بیست و یکمین همایش سراسری دادستان های مرکز استان ها که با حضور رئیس قوه قضائیه برگزار شد، گفت: دادستان ها ساعت کاری ندارند و باید مسائل را بررسی کنند. مربوط به فعالیت ها وی گفت: آنها باید ساعت ها کار کنند و اقدامات و موارد موجود را بررسی کنند و تا رسیدن به نتیجه آن را تکمیل کنند.

وی افزود: شرایط کنونی کشور چه از نظر مسائل اقتصادی و اصلاحاتی که دولت در نظر دارد و چه از نظر امنیت منطقه ای و ملی به گونه ای است که هماهنگی و هم افزایی بین دادسراهای استان ضروری است. . و سایر دستگاه های قوه مجریه «مشکلات و موانع پیشرو را با همکاری نهادهای مختلف بررسی و حل کنند.

دادستان کل کشور با بیان اینکه دستورات رئیس قوه قضائیه برای انجام دقیق فعالیت های قضایی دادستان های ناحیه صادر شده است، گفت: این موارد باید به عنوان دستورالعمل و بخشنامه تلقی شود و دادستان های ناحیه نسبت به اجرای صحیح آن اقدامات لازم را انجام دهند.

وی افزود: مسئولیت دادستان های سراسر کشور مستلزم انتصابات ویژه از سوی ولی فقیه است و با واسطه همه دادستان ها توسط ولی فقیه تعیین می شوند. دادستان ها با داشتن اختیارات قانونی گسترده مسئول حفاظت از جان، مال، ناموس و حیثیت هر یک از اعضای جامعه هستند.

منتظری گفت: دادستان از یک سو به عنوان قاضی و از سوی دیگر به عنوان دادستان این مسئولیت را بر عهده گرفته است یعنی باید مسئولیت بار سنگینی را که به دوش می کشد بر عهده بگیرد.

ساختار فعلی قوه قضائیه بد است. این ساختار قدمتی چند دهه دارد و جوابگوی نیازهای امروز جامعه و قوه قضائیه نیست

وی افزود: ساختار فعلی دادسرا شرورانه است. این ساختار قدمتی چند دهه دارد و جوابگوی نیازهای امروز جامعه و قوه قضائیه نیست.

منتظری گفت: با ساختار موجود دادگاه ها به اهداف خود نخواهیم رسید و ساختار دادگاه ها قطعا نیاز به بازنگری دارد.

دادستان کل کشور ادامه داد: طرح تحول در دادگاه ها تدوین و به رئیس قوه قضائیه ارائه شده است. می خواهم این طرح در دستور کار قرار گیرد تا شاهد تغییر در دادگاه ها باشیم.

وی با بیان اینکه رئیس قوه قضائیه علاوه بر تحول، دستاوردهای بسیار خوبی را به اصلاح قوه قضاییه اضافه کرده است، گفت: اقدامات دادستانی باید با جدیت بیشتری نسبت به گذشته اجرایی شود، بنابراین تغییر در قوانین، روش ها، اصلاحات و اصلاحات دستورالعمل آیین نامه یک ضرورت و برای اجرای سیاست های دادگاه ها ضروری است.

منتظری افزود: برخی از دستورات و خواسته های رئیس قوه قضاییه مربوط به ایجاد تحول و بازنگری در ساختار قوه قضائیه بود. به عنوان مثال، تصمیمات دادگاه ما یکی از مؤلفه های تأثیرگذار است که برای اجرای این تصمیمات به دادستان های مجرب نیاز داریم.

READ  نکته مهم برای زنان / لکه بینی در دوران بارداری را ببینید. چه کار باید بکنیم

دادستان کل کشور گفت: از یک قاضی با پنج سال سابقه چه انتظاری باید داشت که پرونده ها را محکم ببندد. اجرای تحول و تعالی در قوه قضائیه می تواند در این زمینه گام بردارد.

وی افزود: یکی از مهم ترین مولفه ها در دادگاه قوی و در سطح قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران تحولی است که باید اتفاق بیفتد.

دادستان کل کشور با بیان اینکه دادستان های پایتخت های مناطق باید تعامل بیشتری با قوه قضائیه و مجریه داشته باشند، گفت: نوع تعامل و تعامل و همکاری با دستگاه های اجرایی برای تحقق اهداف قضات و نیروی انتظامی مهم است.

وی افزود: شرایط کنونی کشور ایجاب می کند اقدامات لازم توسط دادستان های حوزه های خارج از قوه قضائیه انجام شود.

منتظری افزود: باید به دولت کمک کنیم تا تولید و در جامعه افزایش یابد و سیاست های اصلاح اقتصادی را اجرا کنیم. افزایش رسیدگی ها و پرونده های مرتبط در حیطه کاری و وظایف دادستان نیست، بلکه با توجه به سیاست های مقام معظم رهبری و دولت برای رفع مشکلات اقتصادی مردم، قوه قضائیه به میدان می آید.

وی افزود: برای تامین آسایش و آسایش مردم نیازمند کمک دولت و دستگاه های اجرایی هستیم. شرایط کشور ایجاب می کند که با حساسیت بیشتری وارد موضوع شویم.

دادستان کل کشور افزود: دادستان های مرکز استان موظفند از دادستان های مجرب و با تجربه لازم برای اجرای برنامه های خود در سطح شهرستان ها استفاده کنند.

منتظری گفت: نظارت بر کار دادستان های استان باید بیش از پیش تقویت شود و دادستان های مراکز استان ها با استفاده از معاونت ویژه در استان به همه مسائل شهرستان ها و انتقال حوادث و پرونده ها در استان رسیدگی کنند. شهرستانها معاونت ویژه مورد تاکید دادستانهای مراکز مناطق.

وی افزود: در این مقطع باید نظارت بر کار دادستان های شهرستان تشدید شود.

دادستان کل کشور با بیان اینکه باید نظارت بر کار ضابطان توسط دادستان های شهرستان ها و مراکز نواحی تقویت شود، گفت: فرقی نمی کند ضابط خاص یا عام باشد یا ضابطانی که در حوزه های امنیتی، اقتصادی و غیره فعالیت می کنند. ضروری است که دادستان نقش مهمی در کار کارکنان ایفا کند.

دادستان کل کشور افزود: دادستان های مراکز نواحی باید اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار خود قرار دهند و از مولفه پیشگیرانه استفاده کنند.

منتظری ادامه داد: اگر دادستان شهرستانی نیروی کافی ندارد باید موارد را به مرکز گزارش دهد تا به بازپرس، دادستان یا قاضی شهرستان کمک کنند.

وی تاکید کرد که دادستان ها باید با کسانی که به دنبال برهم زدن امنیت مردم و جامعه هستند برخورد کنند. از این نظر ما خط ایست نداریم، خط قرمز ما امنیت مردم است و هر کس و هر گروهی بخواهد امنیت جامعه و امنیت مردم را زیر پا بگذارد قطعا وظیفه ماست که به عنوان دادستان و دادستان با آنها برخورد کنیم. .

READ  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

دادستان کل کشور با اشاره به شرایط اقتصادی کنونی گفت: در شرایط فعلی اقتصادی یکسری وظایف و تکالیف از جمله برخورد با تورم و بیت المال بر عهده سازمان تعزیرات حکومتی است.

منتظری با جدیت از دادستان ها خواست تا در بازگشت به استان جلسه ای برای هم افزایی و همکاری جدی با کارکنان سازمان تعزیرات حکومتی در مرکز استان و شهرستان متبوع تشکیل دهند.

وی با بیان اینکه سازمان تعزیرات حکومتی قدرت دارد و مردم انتظار برخورد با مغازه های گران قیمت را دارند، گفت: این قوه قضاییه و مجریه است اما امروز وظیفه خود می دانیم که از ظرفیت خود در دادگاه استفاده کنیم و به این بستگان کمک کنیم.

رئیس دادستانی کشور با بیان اینکه دشمن در این مقطع حساس اقتصادی کشور سرمایه گذاری کرده است، افزود: دشمن می خواهد با عناوین مختلف از این بستر برای اهداف خود استفاده کند که قطعا با توجه مسئولان و هوشیاری مردم باز هم شکست خواهد خورد. .

وی با تاکید بر اینکه تجربه و سابقه کاری یکی از مولفه های تاثیرگذار در قوه قضائیه است، افزود: آموزش و مرتبط بودن قضات در این حوزه بسیار حائز اهمیت است چرا که امروز شاهد مشکلات جدیدی در بسیاری از مسائل و دانش در همه حوزه ها هستیم. بهبود یافته اند.

وی گفت: ما قوانین زیادی داریم و فقط خواندن قانون کافی نیست، زیرا باید در کنار خواندن قانون، درباره آن بحث کنیم.

منتظری ادامه داد: البته تحصیلاتی که باید در سطح دادستان ها داشته باشیم نباید از نوع تحصیلات دبیرستانی و دانشگاهی باشد و متناسب با شرایط کار، تجربه و وظایف قضات مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به مشکلات جانی کارکنان دادگستری تاکید کرد: تلاش می کنیم مشکلات این حوزه را کاهش دهیم.

دادستان کل کشور با بیان اینکه برخورد با عوامل مخرب در مسائل اقتصادی باید آن گونه باشد که همه انتظار دارند، افزود: باید تعاملی بین مدیران وزارت اقتصاد، سازمان جنایی دولت و دادسرای ناحیه وجود داشته باشد تا مسئولان مختلف وارد شوند. موضوع.

وی افزود: در تمامی شهرهای کوچک شعبی از سازمان تعزیرات حکومتی ایجاد و اقدامات لازم توسط سازمان تعزیرات حکومتی برای برخورد با دلالان و فروشندگان بازار انجام شود.

منتظری گفت: دادستانی نمی تواند مستقیماً با احتکار و گران فروشی برخورد کند. نیاز است که این کار انجام شود.

بیشتر بخوانید:

دستور دادستان کل کشور به دادستانی کشور برای مبارزه با گرانی

233233


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا