ربا: دوست داشتم مثل خواهرانم بچه دار شوم/ زن بدبختی هستم چون دو ازدواج ناموفق داشتم.


مادربزرگ که در پایان نماز متوجه مفقود شدن نوه اش شده بود به پلیس آگاهی اطلاع داد و تیمی از ماموران اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران برای یافتن کودک ربوده شده آغاز کردند. در حالی که تحقیقات ادامه داشت، آدم ربا با تلفن همراه مادر نرگس تماس گرفت و گفت که او حاضر است در ازای دریافت 50 میلیون تومان دخترشان را به آنها تحویل دهد. او تهدید کرد که در صورت افشای این پرونده جان نرگس کوچولو در خطر خواهد بود.

ماموران در جریان تحقیقات توانستند اثر انگشت کودک آدم ربا را در پارکی در جنوب شرق تهران پیدا کنند. آنها اطراف پارک را محاصره کردند و چند ساعت پس از ربوده شدن دختر، آدم ربا با دیدن پلیس در اطراف پارک، دختر 6 ساله را در گوشه ای رها کرد و متواری شد.
آن روز نرگس کوچولو زنده و سالم در آغوش خانواده اش بود، اما تحقیقات برای دستگیری متهم ادامه دارد. به گفته سرهنگ علی ولی پور گودرزی، رئیس پلیس آگاهی تهران، کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران در ادامه مراقبت های اطلاعاتی و با استفاده از روش های علمی حل جرایم مخفیگاه متهم را در جنوب تهران شناسایی کردند.
وی افزود: عصر سه شنبه با هماهنگی قضایی کارآگاهان وارد مخفیگاه این زن شده و وی را دستگیر کردند. متهم پس از انتقال به پایگاه یازدهم پلیس آگاهی به ربایش نرگس و یک مورد دیگر کودک ربایی در اواسط مردادماه امسال اعتراف کرد و گفت که پس از ربودن این کودکان، طلاهای آنها را سرقت کرده است.
رئیس پلیس آگاهی تهران گفت: برای متهم قرار قانونی صادر شده و تحقیقات از وی ادامه دارد.

READ  یک فروند جنگنده در اصفهان سقوط کرد

انگیزه عجیب
زن جوان 38 ساله و دارای سابقه کلاهبرداری و سرقت است. او 2 کودک را به بهانه تعارف غذا ربوده و پس از سرقت طلاهایشان آنها را رها کرده است اما حالا در ادعایی عجیب می گوید که دختران را به خاطر اینکه می خواست مادر شود دزدیده است.

انگیزه اصلی شما از ربودن دختران چه بود؟
دوست داشتم بچه دار شوم و مادرش باشم. سال ها آرزوی مادر شدن را داشتم و هرگز نتوانستم به آرزوی خود برسم. وقتی همسران خواهران و برادرانم را بچه دار می بینم، متاسف شدم و از خودم پرسیدم که چرا من جای آنها نیستم؟ هر وقت می دیدم بچه هایشان را با اشتیاق به پارک می برند، ناراحت می شدم چون خانواده ای مثل آنها ندارم و بچه هم ندارم. این باعث شد که بچه ها را به بهانه عرضه غذا با خودم به پارک ببرم. چند ساعتی را با آنها گذراندم و تصور می کردم که مادرشان هستم و نقش یک مادر را بازی می کنم.
اگر آنها را رها کنید چه اتفاقی می افتد؟
چند ساعت بعد که بچه ها بی تاب شدند و دنبال مادرشان رفتند، مجبور شدم آنها را رها کنم.
اما آیا شما شروع به اخاذی و سرقت طلاهای آنها کردید؟
زمانی که نقش مادر را بازی می کردم حتی به دزدی و باج گیری فکر نمی کردم، اما وقتی کودک بی تاب شد و برای مادرش توجیه شد، به خودم آمدم و متوجه شدم که من مادر واقعی آنها نیستم و باید از خواب بیدار شوم. از این خواب عجیب چون مشکل مالی داشتم باید به مرحله بعدی یعنی سرقت و زورگیری می رفتم که البته در طرح زورگیری شکست خوردم و فقط به سرقت اکتفا کردم.
با این شماره چند تا بچه رو دزدیدی؟
فقط 2 بچه البته قبل از ربوده شدن کودک قصد سرقت از زائران حرم در تهران و شهرری یا نمازگزاران در مساجد را داشتم اما برنامه هایم عملی نشد.
آیا سابقه سرقت و کلاهبرداری دارید؟
9 ماه در زندان بودم. با مردی آشنا شدم که به من خیانت کرد و سپس مرا متهم به سرقت انگشتر طلای او کرد. او برای محاکمه من رفت و من نتوانستم بی گناهی خود را ثابت کنم و 9 ماه پشت میله های زندان بودم. بعد از آزادی به سراغ فردی که از من شکایت کرده بود رفتم اما او را پیدا نکردم که از او شکایت کنم. مدتی بعد با مرد دیگری آشنا شدم و با هم ازدواج کردیم، اما اختلافات زیادی بین ما ایجاد شد و بالاخره از هم جدا شدیم. من زن بدشانسی هستم و در تمام این سالها بخت و اقبال هرگز در خانه ام را نکوبیده و آرزوهایم به حقیقت پیوسته است.

READ  جزئیات دستگیری سارقان بانک ملی را بخوانید / شایعه این سرقت تکذیب شد

23302


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا