راه های درمان پارکینسون – خبرآنلاین


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از انجمن پارکینسون در ایران، امیر حسن حبیبی وی افزود: ایجاد شرایط حرکت آهسته در انسان نشانه مهمی برای فرد مبتلا به پارکینسون است و نمی توان از بروز این بیماری پیشگیری کرد و تنها پس از کنترل، نظارت و پیشرفت می توان روند بیماری را کند کرد.

پرهیز یا مصرف برخی از ویتامین‌ها، مکمل‌ها و داروهایی که می‌توانند از بیماری پارکینسون پیشگیری کنند، ثابت نشده است، مگر زمانی که پیشرفت بیماری را کند کنند.

حبیبی کندی را از نکات بارز بیماری پارکینسون برشمرد و ادامه داد: حرکت حالتی است که انسان قدرت انجام کار را داشته باشد اما سرعت کار کند می شود. مانند راه رفتن آهسته، این علامت مهم برای فرد مبتلا به بیماری پارکینسون است.

وی اصلی ترین و مهم ترین راه تشخیص پارکینسون را معاینه بالینی توسط پزشک متخصص دانست و افزود: برای بیماری هایی که علائم مشابه پارکینسون دارند از روش های تصویربرداری و ام آر آی استفاده می شود.

این عضو هیئت مدیره انجمن پارکینسون در ایران یادآور شد: امروز شاهد پیشرفت بیماری پارکینسون در جهان و ایران هستیم و خوشبختانه کشور از تمام تکنیک های مدرن برای درمان در پزشکی و جراحی استفاده می کند. نه با کشورهای دیگر.

حبیبی در توصیه ای برای درمان و آموزش بهتر بیماران پارکینسونی گفت: از بیماران پارکینسونی دعوت می شود جهت اطلاع از برنامه های حمایتی که در دستور کار قرار دارد اطلاعات خود را در سایت انجمن پارکینسون ایران به نشانی www.Pdiran.ir ثبت کنند. از این انجمن استفاده کنید و به ما در کنترل این بیماری در سراسر کشور کمک کنید.

READ  وزارت علوم: دختر علی لاریجانی فقط در دانشگاه تدریس می کند

پارکینسون یک اختلال پیشرونده در سیستم عصبی است که بر حرکت بیمار تأثیر می گذارد. علائم به تدریج شروع می شود، گاهی اوقات تنها با یک لرزش خفیف در یک دست، که برای فرد دشوار است. به دلیل صنعتی شدن جامعه، سبک زندگی نامناسب، استرس و اضطراب ناشی از شرایط معیشتی و اقتصادی، این بیماری در سنین پایین شیوع پیدا می کند.

در حال حاضر 9 میلیون سالمند در کشور وجود دارد و میزان پیری جمعیت بالاست و به همین دلیل است که بروز و شیوع بیماری پارکینسون در حال افزایش است.

بیشتر بخوانید:

برخی از خواب ها نشانه بیماری خطرناکی است

امواج صوتی با کمک درمان بیماران با پارکینسون داره میاد

47231


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا