راه رفتن، روی اعصاب مستمری بگیران! – اخبار آنلاین


پس از تغییر رویه و برخلاف قانون مصوب شورای عالی کار و هیات مدیره سازمان بیمه های اجتماعی در دولت و کاهش میزان افزایش مستمری مستمری بگیران سایر رده ها از 38 درصد به اضافه 515 هزار تومان به 10 درصد. (! ) و اعتراض بازنشستگان آقای رئیس جمهور به معاونت. ابتدا دستور تحقیق دادند و موضوع به کمیسیون نیروی انتظامی مجلس نیز ارجاع شد. حال با توجه به صحبت های امیدوارکننده معاون اول، ابتدا باید منتظر تصمیم وی برای تغییر مصوبه باشیم.

پیگیری های مجلس نیز نتیجه داد و پس از اینکه کمیسیون های اقتصادی و اجتماعی مجلس مصوبه دولت را غیرقانونی دانستند، آن مصوبه توسط کمیته نیروی انتظامی لغو و وضعیت به دولت اعلام شد. کمیته اجرایی، اما همچنان تصمیم قانونی خود را گرفتند و فشار دادند که تصمیم دولت لغو شود. در این دور بازنشستگان در شرایط نگرانی و توقع هر روز شاهد بی تفاوتی و اظهارات غیرمسئولانه و بعضا غیرقانونی برخی مسئولان هستند.

مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی با حق بیمه 30 درصدی 30 سال سابقه کار در صندوق سازمان تامین می شود نه با وام های دولتی!
کسانی که طبق قانون بیمه بیشتری پرداخت کرده اند را نمی توان بابت پس انداز بیشتر در صندوق جریمه کرد و افزایش مستمری آنها را به صورت سقوط آزاد کاهش داد و اسمش را انصاف گذاشت!

شاید یکی از دلایل این مصوبه کمبود اعتبار سازمان تامین اجتماعی باشد، در این مورد اولا نحوه مدیریت صدها شرکت اقتصادی شستا که متاسفانه به دلیل رهبری سیاسی و سیاسی کاری به ناکارآمدی فرو رفته است. هیات مدیره در دولت های گذشته به عنوان حیاط خلوت جریان های سیاسی حاکم باید تجدید شود در نهایت شستا با شصت (!) شرکتی که درصد قابل توجهی از سودآورترین بخش های اقتصاد ایران را در اختیار دارند، باید از نظر اقتصادی به اندازه کافی بهره وری داشته باشد تا بتواند تامین کند. وجوه مورد نیاز این سازمان اگر شستا عامل ناکارآمدی مدیریت سیاسی در دولت های گذشته است نباید مجازات شود بلکه باید توسط بازنشستگانی که هیچ نقشی در مدیریت شرکت های متشکل از سرمایه خود ندارند پرداخت شود. اما انتظار می رود که دولت انقلابی با انتصاب مدیران موثر و غیرسیاسی از آن بهره ببرد کی از تجربه برخی از بازنشستگان که قادر به سیاست گذاری و اعمال نظارت هستند این سرمایه عظیم را به نفع بازنشستگان مثمر ثمر خواهد کرد.

READ  کاهش قیمت در بازار خودرو/لیست قیمت

دوم اینکه دولت باید تعهدات تامین اجتماعی خود را پرداخت کند تا سازمان بتواند افزایش عادلانه حقوق بازنشستگان را فراهم کند. برای پایان دادن به این وضعیت نگران کننده دو راه وجود دارد: راه اول ابلاغ تصویب نامه کمیسیون نیروی انتظامی مجلس مبنی بر لغو مصوبه دولت توسط رئیس شورای اسلامی است. انتظار می رود مجلس انقلاب با ابلاغ این مصوبه قانونی هر چه سریعتر به نگرانی بازنشستگان پایان دهد راه دوم این است که مصوبه دولت توسط دیوان عدالت اداری لغو شود.

مستمری بگیران منتظر دیدن پایان پیاده روی روی اعصاب خود در کدام حوزه قضایی هستند؟


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا