راه اندازی 88 واحد صنعتی دانش بنیان در شهرک های صنعتی قزوین


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین قزوین؛ رضا صفری مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قزوین در حاشیه بازدید سردار رفیعی عطانی فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) از دو واحد تولیدی دانش بنیان در شهرک صنعتی کاسپین گفت: از این تعداد 42 واحد تولیدی و صنعتی. طرح‌ها به‌عنوان شرکت‌های دانش‌بنیان به ثبت رسیده‌اند و ۴۶ واحد تولیدی تولید محور در مراحل پایانی ثبت هستند.

وی گفت: بیشتر شرکت های دانش بنیان در نواحی صنعتی دریای خزر و لیا مستقر هستند.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان سرمایه گذاری 31 واحد تولیدی دانش بنیان فعال در شهرستان ها و نواحی صنعتی استان را بیش از ده هزار میلیارد ریال برآورد کرد که زمینه اشتغال 1000 نفر را فراهم کرد.

صفری گفت: شرکت های دانش بنیان متقاضی واگذاری زمین های صنعتی در شهرها و نواحی صنعتی می توانند از این فرصت برای کاهش ده درصدی یا ده درصدی پرداختی به بخش پولی و همچنین امکان پرداخت سودهای غیرمجاز خود استفاده کنند. قسمت پولی تا 48 ماه مجوز ساخت و بهره برداری بگیرید و مشوق های ویژه بگیرید.

این کارمند با اشاره به طرح های تشویقی و حمایتی برای شرکت های دانش بنیان گفت: دریافت تسهیلات و معافیت های مالیاتی، معافیت از حقوق گمرکی، عوارض و سود بازرگانی، ایجاد فرصت برای تبدیل ایده به محصول شرکت های دانش بنیان و استخدام فارغ التحصیلان دانشگاهی در حوزه فناوری. ، حمایت از صادرات محصولات دانشبانیان در راستای توسعه بازار صادراتی، برنامه ریزی برای حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی، برگزاری دوره های آموزشی و مهارتی رایگان و … از جمله برنامه های حمایت از این شرکت ها است.

READ  قوانین مربوط به ساخت و ساز در منطقه گسل در نظر گرفته شده است

صفاری گفت: این واحدهای تولیدی فعال مبتنی بر دانش در تولید داروی کارآمد، ترکیبات پلیمری مدرن و تولید انواع آلیاژها و کامپوزیت های پلیمری، دارویی و آرایشی، فرومولیبدن، اکسید مولیبدن و نمک های رنیم، تجهیزات کنترل تردد انسان، انواع تجهیزات کنترل قاچاق انسان فناوری ها و محصولات نرم افزاری و سخت افزاری صنعت بانکداری، مواد شیمیایی، صفحات نسوز و شمعدان، زئولیت، کک نفتی کلسینه شده، انواع فیلترهای صنعتی، فناوری های اطلاعات و ارتباطات و نرم افزارهای کامپیوتری، ماشین آلات سنگ زنی، جداسازی، مرتب سازی، غربالگری و غیره مواد معدنی، سود سوزآور، ماشین آلات و تجهیزات مدرن، تهیه الیاف اکریلیک، اسید هیدروکلریک، تجهیزات مدرن برای تولید مواد آزمایشگاهی، سنگ ساختمانی، سیستم کنترل الکترونیکی خودرو، پوشش های ضد حریق، دستگاه های بسته بندی سه چرخه، ظروف ترموفرمینگ و اتوماتیک و غیره.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قزوین در پایان تاکید کرد: در طول سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان تولید دانش بنیان، اشتغالزایی مزین شد، تمام تلاش خود را برای جذب سرمایه گذاران جدید در استان به ویژه شرکت های دانش بنیان انجام خواهیم داد. با وعده های نو و پررونق از واحدهای تولیدی مستقر در شهرها و نواحی صنعتی قزوین استفاده می کنیم.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا