رئیس قاضی قزوین: با منافقین برخورد جدی می شود


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین قزوین؛ علی شعبانی، رئیس کل دادگستری استان قزوین در جلسه کمیسیون نظارت بر تهیه و توزیع مایحتاج عمومی و کالاهای اساسی که به منظور بررسی وضعیت آرد، نان و نانوایی در صحن دادگاه برگزار شد، گفت: موضوعی اجتناب ناپذیر است. از آنجایی که میزان یارانه و سرمایه دولتی اختصاص داده شده به این حوزه از طریق قاچاق و فروش غیرحضوری به هدر رفته است و اجرای این طرح قطعاً به نفع مردم است.

وی افزود: در اجرای این طرح همه ارکان نظام باید دولت را در اجرای صحیح این طرح یاری کنند و اجرای صحیح آن قطعاً منافع مردم را تامین می کند.

این مقام قضایی استان افزود: اقدامات قوه قضائیه دارای دو بعد پیشگیرانه و تقابلی است و بدون شک در اجرای این طرح هر دو محور در دستور کار قرار خواهد گرفت و در صورت لزوم در کنار سایر دستگاه ها و نهادها خواهیم بود.

شعبانی اولویت قوه قضائیه را اقدامی پیشگیرانه دانست و تاکید کرد: اگر مردم به دنبال ایجاد بی نظمی در بازار باشند و معیشت مردم را برای منافع شخصی نادیده بگیرند قطعا رویکرد برخورد قاطع با متخلفان اعمال خواهد شد.

این مقام مسئول در ادامه هشدار داد: یقینا کسانی که با اقداماتی مانند انباشت کالاهای اساسی موجب اغتشاش دسته جمعی در بازار می شوند به دلیل اخلال در نظام اقتصادی تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت و به این اقدام آنها صرفا به عنوان یک پرونده کیفری نگاه نخواهیم کرد.

وی بیان کرد: شناسایی متخلفان در بحث آرد و نان در دستور کار دستگاه قضایی، امنیتی و انتظامی است و باید بذرهای درشت آشفته بازار در چنگال قانون گرفتار شود.

READ  واکنش شورای شهرداری کرج به درگذشت برخی مقدسین

رئیس کل دادگستری استان قزوین در پایان گفت: البته نظارت داخلی در دستگاه های متولی باید به خوبی انجام شود تا شاهد سهل انگاری در انجام وظایفشان نباشیم و این امر قطعاً منجر به کمبود می شود. اجرای دقیق طرح. .

48


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا