رئیس دفتر بنت استعفا داد

خبرگزاری امارات به نقل از رسانه های اسرائیلی گزارش داد که تانگان زویی امروز (دوشنبه) استعفای خود را اعلام کرد. این استعفا یک سال پس از روی کار آمدن وی صورت گرفت.

به گزارش رسانه های رژیم اسرائیل، وی در سال های اخیر همزمان با همراهی بنت، چندین سمت را بر عهده داشته است.

بر اساس گزارش روزنامه اسرائیلی The Jerusalem Post، استعفای گان زوئی حدود یک هفته پس از استعفای شمریت مایر، مشاور دیپلماتیک بنت صورت گرفت.

زوئی نقش کلیدی در پیشبرد دستور کار جناح راست در کابینه اسرائیل ایفا کرد، زیرا نقشی کلیدی در حمایت از ائتلاف یمینا به رهبری نفتالی بنت داشت.

او به عنوان رئیس دفتر بنت در وزارت اقتصاد، رئیس دفتر بنت در وزارت آموزش و پرورش و به عنوان مشاور وی در مبارزات انتخاباتی و مذاکرات بعدی ائتلاف خدمت کرد.

به گزارش جروزالم پست، رئیس این دفتر یکی از وفاداران بنت بوده و از سال 2012 با وی همکاری می کند.

به نوشته این روزنامه، زمانی که بنت وزیر آموزش رژیم صهیونیستی شد، گان زویی در کنار او بود و نفتالی بنت تقریباً به او اختیارات کامل برای اجرای سیاست هایش داد.

جروزالم پست خاطرنشان کرد که زوئی منجر به تجزیه حزب خانه یهودی شد و حزب راست جدید را در سال 2019 تأسیس کرد و به عنوان مشاور ارشد و دستیار نزدیک بنت در چهار دور انتخابات خدمت کرد. او نقش مهمی در تشکیل کابینه جدید اسرائیل ایفا می کند.

پیش از استعفای وی در 13 ماه نخست سال جاری، رسانه های صهیونیستی از استعفای شمریت مایر، مشاور سیاسی نفتالی بنت خبر دادند که در کمتر از یک سال گذشته به این سمت منصوب شده بود.

READ  بنت در دیدار با گروسی ایران را تهدید کرد

این استعفا پس از آن صورت گرفت که عید سیلمان، عضو کنست از ائتلاف حاکم استعفا داد و کابینه نخست وزیر نفتالی بنت در آستانه فروپاشی قرار گرفت و ائتلاف حاکم اکثریت خود را از دست داد. او دست داد و به نظر می رسد کابینه رژیم صهیونیستی شانس چندانی برای ادامه کار نخواهد داشت.

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا