رئیس دانشگاه آزاد: دانشگاه محیط مشترکی است، نباید اختلاط داشته باشد


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، چهل و هفتمین نشست مسئولان دانشگاه های سراسر کشور با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی رستمی رئیس دفتر مقام معظم رهبری محمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد شریفی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی در مجتمع فرهنگی فدک الزهرا(س) مشهد برگزار شد.

طهرانچی در سخنانی با عنوان «آموزش اجتماعی، رسالت فراموش شده دانشگاه اسلامی ایران»، از کاهش «آموزش» به «تدریس» در نظام آموزش عالی انتقاد کرد و گفت: خودسازی در حوزه آموزش بسیار مهم است.

طهرانچی با تاکید بر امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه ها افزود: در امر به معروف و نهی از منکر نتیجه مهمتر از ادبیات است. یعنی باید طوری صحبت کنیم که با امر به معروف و نهی از منکر نتیجه مطلوب حاصل شود.

کلاس ها و معلمان در قلب آموزش دانشگاهی قرار دارند

وی با بیان اینکه از نظر هنجارهای پوشش و رفتار در فضای دانشگاه به این باور رسیده ایم که باید ادبیات و چارچوب نظری را تغییر دهیم، گفت: باید با ادبیات مناسب، اثرگذار و نتیجه گرا به صحنه بیاییم. و اجماع جمعی ایجاد کند.

طهرانچی با اشاره به اینکه کلاس درس و معلمان محور آموزش دانشگاهی است، گفت: باید جایگاه اساتید را در این زمینه درک کنیم و با کمک و کمک آنها هنجارها را اصلاح و حذف کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه دانشگاه اولین محیط مشترک زن و مرد است، افزود: این محیط مشترک نباید به محیطی مختلط تبدیل شود.

READ  13 جولای; جشن تیرگان و روز ملی دماوند

طهرانچی با بیان اینکه برج در محیط مشترک باعث بی نظمی می شود، دانشگاه را محل همزیستی می داند که نباید از آن هراس داشته باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: نباید از محیط مشترک هراس داشت، بلکه باید آن را مدیریت کرد و برای آن الگوسازی کرد. رفتار و زیبایی یکی از الزامات یک محیط مشترک برای رشد است.

همه کارکنان دانشگاه باید نسبت به آداب و آداب خود احساس مسئولیت کنند

طهرانچی با تاکید بر اینکه دانشگاه باید در جامعه تاثیرگذار باشد نه برعکس، خاطرنشان کرد: از آنجایی که بحث آداب و رفتار جزو تربیت اجتماعی است، همه کارکنان دانشگاه باید در این زمینه احساس مسئولیت کنند و این تنها به عهده نماینده مجلس است. “بدون توزیع خاصی.

وی با اشاره به اینکه تفکر صحیح و رفتار عفیفانه جزء حقوق دانش آموزان است، گفت: حفظ و ارتقای امنیت روانی، افزایش بهره وری و کیفیت یادگیری در کلاس هدف حفظ و رفتار است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان با بیان اینکه دانشجویان باید رعایت حقوق و قوانین خود را بیاموزند، خاطرنشان کرد:

بیشتر بخوانید:

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مدیریت تاج و تخت کشور: رئیس بیمارستان حق عیادت از مراجعین را دارد. حجاب خدمات ارائه نمی دهد

از انطباق حجاب تا تخصص؛ شاخص های رتبه بندی معلمان چیست؟

233231


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا