ذخیره سازی 45 میلیون دوز واکسن تاج


محسن زهرایی افزود: واکسن تاج هم اکنون به مقدار کافی و کافی در دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز واکسن به صورت دپو موجود است و تاریخ انقضای آن تمام نشده است و در هر زمان قابل استفاده است.

وی گفت: واکسن به معنای استفاده از بخشی از عامل بیماری زا به عنوان محرک سیستم ایمنی است که فرد سالم برای سالم ماندن در آینده و در صورت مواجهه در آینده، قبل از تکثیر میکروارگانیسم، آن را دریافت می کند. و اگر علائم بیماری عروق کرونر قلب ظاهر شود، سیستم ایمنی آن را متوقف خواهد کرد، و این در واقع بسیار ارزشمند است، به عنوان پیشگیری در سطح اولیه.

زهرایی ادامه داد: در حال حاضر مشکلی با کمبود واکسن کرونا نداریم و اخیراً اطلاعاتی درباره ماندگاری واکسن‌های ذخیره شده در انبارها در فضای مجازی منتشر شده است که صحت ندارد و اکنون 45 میلیون دوز واکسن داریم. در انبار. انسان بودن. “واجد شرایط برای دوز دیگر.

وی در خصوص صادرات واکسن کراون نیز گفت: صادرات واکسن کراون اقداماتی را می طلبد که سازندگان باید انجام دهند و مدارک سازمان بهداشت جهانی را برای این منظور دریافت کرده و به بازار عرضه کنند.

زهرایی افزود: وزارت بهداشت در کنار تولیدکنندگان واکسن کرونا برای صادرات است و با موافقت سازمان غذا و دارو و ادارات مربوطه برای هموارتر و سریعتر شدن مسیر صادرات همکاری کامل دارد.

وی خاطرنشان کرد: فناوری و ظرفیت تولیدی که برای واکسن تاج استفاده می شود خوب و سرعت خدمات واکسیناسیون خوب است که نشان دهنده مشارکت بسیار خوب مردم در برنامه واکسیناسیون و توانایی ارائه یک سیستم بهداشتی در این حوزه است. “

READ  بیش از 12000 دوز واکسن کراون یک شبه به کشور تزریق شد

زهرایی گفت: دریافت دوز سوم و چهارم واکسن کراون در اولویت است. از طرفی نباید فکر کنیم که در صورت دریافت واکسن، احساس راحتی می کنیم و در تجمعات شرکت می کنیم و در رعایت پروتکل های بهداشتی سهل می شویم، زیرا ممکن است با پیک دیگری مواجه شویم.

وی افزود: «ویروس کرون تعجب آور است. ما از تمام ابزارهایی مانند واکسن‌ها استفاده می‌کنیم که می‌توانند به ما کمک کنند و رعایت نکات بهداشتی از جمله پوشیدن ماسک و حفظ فاصله اجتماعی مهم است.

بیشتر بخوانید:

نقشه تاج ایران در شامگاه 23 اردیبهشت 1401 / شهر سرخ و نارنجی نداریم.

تزریق دوز سوم واکسن تاج 27 میلیون ایرانی

47231


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا