دگرگونی وضعیت ایثارگران 1337 استان البرز


بر اساس گزارش ها خبر آنلاین از البرز; همایش مشاوران ایثارگران در البرز با حضور دکتر رضا رحیمی نسب دبیر هیأت وزیران و هماهنگ کننده امور ایثارگران، سلیمان رستمیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران، خانواده های شهدا و ایثارگران و مشاوران اجرایی استان البرز امور ایثارگران و نمایندگان رسانه ها در سالن آمفی تئاتر اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز برگزار شد.

سلیمان رستمیان در ابتدای این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران گفت: این همایش قرار بود اسفندماه سال گذشته برگزار شود که به دلیل رعایت موازین بهداشتی به امروز موکول شد.

وی هدف از برگزاری این همایش را هم اندیشی و هم اندیشی و تبیین وظایف و وظایف مشاوران ایثارگران در دستگاه های اجرایی در راستای حمایت از ایثارگران عنوان کرد و افزود: یک قدم از شهدا فاصله بگیرید.

وی با اشاره به لزوم تعیین تکلیف وضعیت ایثارگران شاغل در دستگاه ها و دستگاه های اجرایی و دستگاه های دولتی و خصوصی گفت: قانون تغییر وضعیت ایثارگران که به تصویب مجلس رسیده است به تمامی دستگاه ها و سازمان های اجرایی ابلاغ شده است. موقعیت ها؛ با این حال، این به طور کامل به دلیل تردید برخی از رهبران اتفاق نیفتاد.

رئیس شورای مشورتی ایثارگران استان البرز با اشاره به اینکه کار شمارش ایثارگران واجد شرایط در استان البرز به پایان رسیده است، گفت: 4984 ایثارگر واجد شرایط در دستگاه های اجرایی و سازمان های دولتی و خصوصی استان البرز شناسایی شده اند. از این تعداد 1337 نفر به تغییر وضعیت محکوم شدند.

READ  تشکیل کارگروه بررسی طعم و بوی بد آب در تبریز/ دانشگاه علوم پزشکی: بدون مشکل میکروبی

رستمیان بابیان اینکه کار تغییر وضعیت سایر ایثارگران شناسایی شده در مرحله گزینش است، ادامه داد: متأسفانه بیشترین مقاومت برای تغییر وضعیت ایثارگران در سطح کارشناسی است که باید از مجاری قانونی برای توجیه کم کاری استفاده شود. مدیران سطح.”

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز به موضوع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرد و گفت: طبق قانون باید یک درصد از بودجه هر اداره برای ترویج فرهنگ خودیاری در نظر گرفته شود. ایثار و شهادت.” شهدا و ایثارگران) که سال گذشته این طرح برای 3000 خانواده شاهد در استان البرز اجرا شد.

وی با اشاره به اینکه بحث ارتقای وضعیت کاری ایثارگران باید در دستور کار قرار گیرد، ادامه داد: دستگاه های اجرایی باید از ظرفیت آن بستگانی که سرمایه های انقلاب هستند استفاده کند.

رستمیان خاطرنشان کرد: جانبازان سرمایه های سیاسی و اجتماعی ما هستند که با دفاع از جغرافیای سرزمینی و سیاسی کشور، کشور عزیزمان را به جایگاه کنونی خود در عرصه جهانی رساندند و تکریم این عزیزان وظیفه شرعی و حمایت از جانبازان است. . باید به کار دستگاه های اجرایی و دولتی و خصوصی توجه بیشتری شود و هیچ رهبر و مسئولی در قبال خدماتی که به شهدا می کند پاسخگو نباشد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در پایان از برخی درگیری ها با فرزندان شاهد در ادارات و دستگاه های اجرایی گلایه کرد و تاکید کرد: جلسات مساوی اگر این قصور توسط شخص دیگری صورت گیرد به راحتی عبور می کنند. البته فرزندان معظم شهدا و ایثارگران عزیز می دانند که باید در خدمت به جامعه کوشاتر باشند که به خوبی توضیح داده شده است اما تکریم شهدا بیش از پیش وظیفه مدیران اجرایی است.

READ  کشف 371 کیلوگرم هروئین در قزوین

48


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا