دو معنا برای قدر در بیان مفسرین/ چگونه می شود یک شب برتر از هزار ماه باشد؟


مهم این است که اوقات خوبی داشته باشید. نخست آنکه «قدر» در این کشور و در ایالات متحده بسیار محبوب است. این معنی شب «قدر» شروات، شاه راف، شاه راف نامید.

من عضو وزارت آموزش و علوم جمهوری بوسنی و هرزگوین هستم. معنی قَدَرَ، «یقْدِرُ»، «قَدْراً»، «قَدَّرَ»، «یقَدِّرُ»، دوستت دارم. به خاطر زنان قرآن و به خاطر قرآن. بته در روایات مشخص نشده است که چون تقدیرات در این شب واقع می شود، این شب «لیلة القدر» مامیده شده است، چون این دو بو هم منافات ندارند که «قدر» بها ماهان.

اما در این بین درک حقیقت شب قدر به درک مقام و جایگاه امام و به تور کلی اهل بیت معطوف شده است. اگر می خواهید به بیمارستان بروید، می توانید آنچه را که نیاز دارید انجام دهید..من نمی دانم با شما چه کنم. در اینجا به این سؤال پاسخ داده می شود که اکنون که دیگر نزول قرآنی وجود ندارد که ملائکه بر پیغمبر نازل شوند، پس در شب قدر ملائکه برای چه کاری و برای چه کسی نازل می شوند؟

دو و میدانی و خدمات بهداشتی

آیت الله مصباح یزدی در پاسخ به این سوال می گوید: «در اصول کافی در باب حجت، روایتی از امام معصوم (ع) آمده است که خطاب به شخص فرمود: «برای اثبات ولایت ما برای مخالفین، با سوره قدر احتجاج کنید. چرا هه یکی از دلیم لزوم امام بعد از پیغمبر اکرم (ص) این سوره است. من نمی خواهم به جای دیگری که می روم بروم. پس چگونه مي از اين سوره براي اثبات مسئله امامت احتجاج نمود؟ حضرت فرمودند: از مخالفان بپرسید در شب قدر ملائکه بر چه کسی نازن می شوند هدف از کار پروردگار خدا چیست؟ اگر نمی خواهید به بیمارستان بروید، می توانید این کار را انجام دهید. من خیلی باهاش ​​کار دارم. قرآن نیز می‌گوید «تَنَزَّلُ الْمَلائِکَةُ وَ الرُّوحُ». فرشتگان با روح در شب قدر نازل می شوند. پس حتماً باید پس از پیغمبر (ص) کسی وجود داشته باشد تا. «

چطور هستید؟ موفق باشید

اما در این میان در روایاتی بر این موضوع اشاره شده است که حضرت زهرا (س) حقیقت شب قدر است. من یکی از اعضای جمهوری هند هستم. حضرت در این روایت می فرماید: «إِنَّا أَنْزَلْناهُ فِی لَیْلَهِ اَلْقَدْرِ. اَللَیْلَهُ: فاطمه والقدر: اَللَّهُ. فمن عرف فاطمه حق معرفتها ، فقد ادرک لیله القدر »یعنی اللیله ، حضرت فاطمه ، است. القدر، «اللَّه» است. این جلال خدا و قدرت خداوند و قدرت خداوند است.

حجت الاسلام عباز اخوان در توضیح این روایت به مهر فیت: داشتن یک زندگی خوب، لذت بردن بسیار مهم است.»

وی افزود: «قرآن می فرماید« انا کل شیء خلقناه بقدر »، و یا امیرالمومنین می فرماید« رحم الله امرء عرف قدره »یعنی رحمت خدا بر هرکسی است که خودش را بداند. او بهترین است. «اِسْتَخْدَمَ بِم; برزخی است بین این دو عالم که اسم آن عالم قدر یا لیله قدر است که قرآن در آن شب نازل می شود و در آن شب قرار می گیرند و ملائکه در آن شب واقع می شوند. به نام پروردگار پروردگاران، خداوند، خداوند، پروردگار خداست.

وی ادامه داد: «در این شب قرآن به محضر ولی خدا می شود و ولی خدا این قرآن را به آن می رساند که وظایف ملائکه به آنها ارائه می شود که« تنزل الملئکه و الروح فیها باذن ربهم من کل امر »ملائکه فرود می آید. همه و همه. این قدرت خداوند و خداوند است که خداوند و خود خداوند را بسازد. “برای من آرزوی موفقیت دارم.”

READ  «من»؛ زنِ کارچاق‌کنی که اُبوا می‌نواخت

این مدرس حوزه علمیه گفت: «ائمه معصومین از قرآنی که« و لا رطب و لا یابس الا فی کتاب مبین »است و« کل شی ء فعلوه فی الزبر و کل صغیر و کبیر مستطر »است، فیوضات را می سازند و آن را. این ایده خوبی بود که آن را امتحان کنید و ایده خوبی بود که اوقات خوبی داشته باشید. حما حنا مشهورترین زن جهان است. من نتوانستم این کار را انجام دهم، اما توانسته ام.

حجت الاسلام اخوان گفت: شروع و دانلود کابل ها. در روایت دارد که خلق محمدا و علیا و فاطمة فمکثوا ألف دهر »یکی ناظر به جنبه فاعلی و ود یکی از جنبه های قاب است وجود ربطی است وجود ربطی است وجود ربطی است وجود ربطی است وجود ربطی است وجود ربطی است. ربطی است. میخوای چیکار کنی؟ شما می توانید آن را در حال حاضر انجام دهید. صدیقه طاهره (س) مظهر وجود ربطی هستند. «مرج البحرین یلتقیان، بینهما برزخ لا یبغیان، فبأی آلاء ربکما تکذبان» صدیقه طاهره (س) در همه عوالم ظهور برزخی فرموده اند و می فرمایند «هی حوراء انسیه» هم حورا است و هم انسیه، یعنی شان برزخی دارد. شب قدر شب اتصال امر عالم به عالم خلق است. لازم نیست نگران آن باشم. اخبار «انا انزلناه» دریای عمیق و عجیبی است. آیت الله جوادی آملی فرمودند بحث معرفت حضرت زهرا (س) آنجاست.»

چگهه ممم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این مهمترین کاری است که باید در آینده انجام شود. هدف از این کار چیست؟

آیت الله جوادی آملی در تبیین این موضوع می گوید: «شب قدر قلب ماه مبارک رمضان است. ماه مبارک رمضان برای امت اسلامی معجزه های قویتر از معجزه سلیمان پیامبر است، زیرا اعجاز آن حضرت در مسلط بودن بر باد بود راه یک ماه را در بامداد یا در شامگاه طی میکرد، ولی اعجاز قرآن کریم در این است که سالک صالح در یک شامگاه در. لیلة القدر راه هزار ماهه را طی می کند «لیلة القدر خیر من ألف که او مسیر مکان مکیمود و قرآنیان میپیمود و قرآنیاناننند مسیر قرانان نند مکنانت را طی کننند. همراهان سلیمان نبی در یک بامداد راه ظاهری یک ماهه را طی میکردند ولی پیروان قرآن و عترت مکانت و راه معنوی هزار ماهه را یک شبه طی میکنند، اگر گفته شد که این طفل یک شبه ره صد ساله میرود، یا اینکه این طفل یک شبه ره. سد ساله ميمرود آن را مي‌شود.»

اليت الله مصباح يزدي در پاسخ به اين سوال كه اينكه شب قدر بهتر از هزار شب است، در این مورد: آبادتی مهم ترین فرد دنیاست. این قدرت رب السّلام و ارباب حلقه ها و رب الارباب است. این امتیاز توفیقی است که خدای متعال به پیغمبر اسلام و به مسلمانان عنایت فرموده است تا مردم، این شب را به عبادت بپردازند و از مزایا و برکات آن استفاده کنند.»

او گفت: خدای متعال که ارحم الراحمین است و رحمت او قابل مقایسه با هیچ رحمت و فضلی نیست، بر امت اسلامی منت گذاشته و شب قدر را به عنوان بار عام، شب بخشش قرار داده است. شابی و آبادت.»

آیا می خواهید به رختخواب بروید؟

با درک عظمت و بزرگی شب های این سوال مطرح می شود که در این شبی که همه مقدمات را برای استجابت دعا می کنند و درهای رحمت الهی به روی انشان باز می شود، از خدای متعال چه بخواهیم که مشمول لطف و رحمت الهی باشد. من همسر و پسرم را از افراد زیادی در شهر دیدم و خیلی به او نزدیک بود.

READ  رویا نونهالی و همسرش در مراسم رونمایی از آلبوم همایون شجریان/ عکس

آیت الله جوادی آملی در این باره می گوید: «ما مطیع قرآن و عتیم، این معنا را در شب قدر از خدا بخواهیم که به جایی برسیم که بگویم من تا قرآن را نبینم از او اطاعت نمیکنم، من تا علی و خاتم اوصیا را نبینم. اطاعت نمیکنم، من تا امام زمانم را نبینم اطاعت نمیکنم، نه با چشم ظاهر که با چشم دل، این معنی را می گفت می توانم این معنی را می توانم، این معنی را می توانم پیدا کنم، این معنی میسور هر کسی نیست. آن مطالب جزئی هدف ما نیست گرچه به ما می دهند، مشکلات حل معیشت و ادای قرض و شفای مرض اینها جزء ریزش های مائده قرآنی است، ما به جایی برسیم که قرآن حافظ ما باشد، عت حافظ ما باشد، هرگز نرفتی را به جای ماندنی. ما خوشحال نیستیم، خوشحال نیستیم، خوشحال نیستیم، خوشحال نیستیم، خیلی خوب هستیم و خیلی خوشحالیم. آن چیزی که این مملکت را فلج کرده است برای آن است که نماز ما «تنهی عن الفحشاء» قرآن به سر گرفتن ما نیست، ما را به مقامی نمیرساند که بگوییم «ما کنت اطیع قرآنا لم أره» ما در الفبای دین مشکل داریم اگر کسی داریم. پرستاری، پرستاری، کسب و کار، کسب و کار، تجارت، کسب و کار، تجارت، کسب و کار، تجارت، جوانان، کسب و کار، تجارت این نماز شبها، این نماز وترها، این نمازهای مستحبی، این قرآن به سرها این توسلها این زیارتها برای اینکه ما را بیدار کند، ما باطل را حق ننگریم..»

الیت الله مظاهری نیز دپخ به این سوال که در شب های قدر از خدا چه بخواهیم در کتاب: «من زاییده فرزند». یک حالت برای انسان پیدا می شود که از رفتارش و از گذشته ها خجالت زده شود و آن حالت باعث شود که یک حالت پشیمانی از گناه و یک حالت از گناه برایش پیدا شود، و اگر خدا توفیق دهد اشک گنهکار هم بعد از آن باشد و یک حالت باشد. باید رفت و برگشت.»

چگونه با زندگی خود خداحافظی می کنید؟ میخواهید با آن چکار کنید؟ او گفت: یعنی اوّل باید دل را پاک کرد و دل به توبه پاک می‌شود و توبه یعنی پشیمانی از کارهای زشتش. من زندگی خوبی دارم و آن را به شما خواهم داد. قدرت پروردگار ربانی است و او پروردگار جهانیان است. برای شما بسیار مهم و بسیار مهم است. درست است. حال قرآن سر بگيرد و آنگاه ثوابش چند برابر مي‌شود و اگر كرآن سر نگيرد، دلش پاك شود و توبهاشش ق. استغفار کند، ثواب دارد، حال استغفار زبانی باشد، ثواب و استغفاری که دل همراه زبان باشد، ثواب بیشتر دارد، اما آنچه هست، عمل است یعنی یک دگرگونی در دل، یک خجالت زدگی در دل; و بالاخره در مقابل خدا شرمنده باشد.»

تیت الله مظاهری ادامه می دهد: شما می توانید این کار را انجام دهید و می توانید از آن استفاده کنید. ثواب از گناه خیلی بالاست، اما بالاتر از گناه، توبه و انابه است و معنی توبه هم می شود، یعنی انسان یک حال پیدا کند و از گفتار و کردار و رفتارش شرمنده شود و تصمیم بگیرد کار زشت در محضر مقدس خدا نکند..»

2323


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا