دولت نباید با ارائه توضیحات به موقع و ارائه کالاهای اساسی اجازه دهد مردم دچار مشکل شوند


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان، متن بیانیه بسیج دانشجویی استان سمنان به شرح زیر است.

درود بر مردم شریف ایران
«در طول تاریخ مشهود و ملموس است که هر وقت ملتی، گروهی، فردی در برابر بلایی که بر سر گروهی یا آن شخص یا آن ملت می آید، صبر و بصیرت نشان داده، آن بلا برای او می شود. می تواند یک نعمت باشد
مقام معظم رهبری (مقام معظم رهبری)
همانطور که بدیهی است امروز شرایط اقتصادی ایران ما شایسته مردم آن نیست. ملتی که با وابستگی و سلطه تاگوت به مبارزه با انقلاب اسلامی به رهبری خمینی کبیر می پردازد و پس از چهار دهه با مجاهدت فرزندان خود با سربلندی بر دشواری ها و مخاطرات خود در برابر دشمنان این سرزمین فائق می آید. از جمله هشت سال دفاع مقدس و شرایط وحشیانه چندین دهه تحریم و جنگ اقتصادی و …
این ملت مجاهد بی شک سزاوار رفاه و زندگی بدون مشکل معیشتی است. اکنون که در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی، وضعیت اقتصادی و معیشتی عزیزانمان دچار مشکلات اساسی شده است و دولت مردمی نیز عزم خود را برای بهبود و تغییر وضعیت موجود جزم کرده است، بر خود لازم می دانیم که در این شرایط حیاتی وضعیت، خواسته های مردم عزیزمان. تبیین و روشنگری و با پاسخ های صریح و روشن شدن ابهامات و شبهات مطرح شده در جامعه، به خواست خداوند و با یاری ملتی که همواره پشتیبان و مشوق بوده است، این برهه مهم را پشت سر بگذاریم و به شرایط مطلوب برسیم.
ملت شریف ایران همانطور که می دانید در سالهای اخیر اقتصاد ایران عزیزمان با بی تدبیری و تصمیمات غیرکارشناسی و غیر اصولی به بیمار مبتلا به عوارض خطرناکی چون فقر و شکاف طبقاتی و توزیع ناعادلانه یارانه ها و ثروت ها تبدیل شده است. قاچاق کالا برای سلامت این اقتصاد معیوب گسترده و اجتناب ناپذیر شده است، نیاز به مداخله فوری جراحی یک ضرورت مسلم است. البته من می خواهم این تصمیمات و اقدامات مهم به موقع انجام شود که طبیعتا سختی کمتری دارد و ثروت ملت هدر می رود و حداکثر یارانه به جیب ثروتمندان و قاچاقچیان و مستمری بگیران و کشورهای همسایه داده می شود. از این امر جلوگیری شد، اما برای بهبود ساختار اقتصاد و معیشت فرزندان آینده کشورمان، لزوم انجام این عملیات روشن است، اما در این میان موارد و ملاحظات زیر حائز اهمیت است:
1) توصیه می شود دولت محترم با عنایت به شرایط سخت معیشتی مردم و دغدغه های موجود، با تبیین همه جانبه، دقیق، به موقع و جامع این موضوع و تامین کلیه اشیاء و کالاهای اصلی جامعه اقدام نماید. اجازه ندهید مردم شریف کشور رنج ببرند. همچنین با قدردانی از اقدامات رئیس جمهور در خصوص اظهارات مستقیم، بی تکلف و صریح به مردم، تأکید می شود که تجربه نشان می دهد اگر مردم صبور کشورمان صادقانه و به موقع از این اقدامات مطلع شوند، قطعاً خواهند بود و خواهند بود. صبر و حمایت بیشتری نشان دهید بنابراین در ادامه این مسیر ادامه ارتباط با مردم ضروری و واجب خواهد بود.
2) اکنون که با آغاز دموکراتیزه شدن یارانه ها و تحقق همزمان قیمت ها، توزیع عادلانه و اصولی منابع و یارانه معیشتی در دستور کار دولت محترم قرار گرفته است، این عملیات اقتصادی باید در سه حوزه گرانی صورت گیرد. گرانی و التهاب روانشناسی در جامعه مدیریت جدی.
در واقع همانقدر که رسیدگی به گرانی اهمیت دارد، مقابله با گرانی و فرصت طلبی برخی متخلفان است. به جرات می توان گفت نظارت همه جانبه و مستمر بر بازار و اطلاع رسانی به موقع مردم از راهکارها نه تنها ضرری ندارد، بلکه قدرت خرید قشر ضعیف جامعه را تقویت می کند. البته حمایت و همراهی مردم برای مدیریت گرانی ها و همچنین التهابات امری اجتناب ناپذیر است.
3) تجربه نشان داده است که با شروع هر اقدام اصلاحی که به نفع مردم و به موفقیت کشور عزیزمان می انجامد، دشمنان قسم خورده و دشمنان قسم خورده ایران، با بمباران شبهات و شایعات به جا مانده در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی مایوس می شوند. و مایوس شده، لذا در وهله اول لزوم تبیین و شفافیت و رفع ابهامات و اشکالات در این طرح در اولویت و بسیار حائز اهمیت است. و سپس نقش نظارتی نهادهای مسئول.

READ  ورزش لرستان در موفقیت ورزشی کشور تاثیرگذار است


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا