دورافتاده ترین مکان های روی زمین را برای گشت و گذار کشف کنید

یکی از دورافتاده ترین ویژگی های سیاره زمین، آب و هوای خاص و فاصله زیاد آن با سکونتگاه ها و شهرها است. مناطقی که ممکن است افراد کمتری در آن زندگی کنند. دسترسی به این مکان ها یک چالش انسانی است.

به گفته atlasandboots، همه این مناطق از فاصله بسیار زیادی خارج شده و دسترسی به آنها دشوار است جاذبه های گردشگری در دنیا مطرح می شوند. هر ساله افراد زیادی برای دیدن آنها و رسیدن به این مناطق تلاش زیادی می کنند.

جا های دور

1 ایتوکورتوماتیت گرینلندیک

شبه جزیره Ittoqqortoormiit در لیورپول، شرق گرینلند واقع شده است. در سال 1925، 80 سکونتگاه اینویت برای اولین بار در این منطقه مستقر شدند. در حال حاضر 345 نفر در این مکان زندگی می کنند. آنها بیشتر وقت خود را به شکار نهنگ ها و خرس های قطبی می گذرانند. ساکنان ایتوکورتورمیت از گوشت این حیوانات برای مصرف روزانه و تجارت استفاده می کنند.

شبه جزیره Itokkortormiit

2. جزایر کرگولن

این قلمرو فرامرزی فرانسه در قسمت جنوبی اقیانوس هند واقع شده است. جزیره کرگلن نیز شناخته شده است، ویران شد. این منطقه تا نزدیکترین آبادی بیش از 3300 کیلومتر فاصله دارد. جمعیت این مکان دورافتاده بسته به فصل متفاوت است. 45 نفر در زمستان و 110 نفر در تابستان زندگی می کنند.

جزیره کرگلن

3. جزایر پیتکرن

جمعیت جزیره پیتکرن حدود 50 نفر است. این منطقه کم جمعیت ترین حوزه قضایی ملی در جهان است. یکی از دلایل شهرت این جزیره، حق رای زنان است. این اتفاق در سال 1838 رخ داد.

جزایر پیتکرن

4. جزیره تریستان برای پیاده روی

این جزیره دورافتاده ترین مجمع الجزایر مسکونی جهان است. تریستان 293 نفر جمعیت دارد. این منطقه در 2000 کیلومتری نزدیکترین منطقه مسکونی سنت هلنا قرار دارد.

READ  توجه؛ هوای تهران همچنان برای همه گروه ها آلوده است

جزیره تریستان

5. روستای ایمیاکن

این منطقه یکی از دورافتاده ترین نقاط روی زمین است. در 6 فوریه 1933 دمای هوا منفی 67.7 درجه سانتیگراد بود. از این روستا به عنوان سردترین نقطه روی زمین نیز یاد شده است. 500 شهروند روسیه در این روستا زندگی می کنند. روزهای این مکان در دسامبر سه ساعت و در ژوئن 21 ساعت است.

روستای OYMYAKON

6. چانگ تانگ، تبت

ارتفاع فلات چانگ تانگ زیاد است. در طول فلات تبت به طول 1600 کیلومتر امتداد دارد. حدود نیم میلیون چانگپا یا تبتی نیمه عشایری در این سرزمین زندگی می کنند. یک چوپان سوئدی به نام سان هدین به مدت 81 روز در هنگام عبور از چانگ تانگ کسی را ندید. در سال 2009، مرکز تحقیقات مشترک کمیسیون اروپا، فلات تبت را دورافتاده ترین مکان جهان نامید.

    فلات چانگ تانگ

7. MEDOG CITY، چین

در دسامبر 2010، دولت چین اتصال بزرگراه ها را با شهرهای چین تکمیل کرد. مدوگ آخرین شهر چین بود که به جاده دسترسی داشت. حدود 12000 نفر در شهر مدوگ زندگی می کنند.

MEDOG GRAD

8. قطب جنوب

در قطب جنوب شش ماه روز و شش ماه شب است. طولانی ترین روز و شب سال در جهان متعلق به این منطقه است. دمای هوا در این مکان گاهی به منفی ۷۳ درجه سانتیگراد می رسد. قطب جنوب 2835 متر از سطح دریا ارتفاع دارد. ایستگاه Amundsen-Scott قطب جنوب در سال 1956 ساخته شد.

قطب جنوب

9. Isla de Pasqua

جزیره ایستر در 3512 کیلومتری سواحل شیلی قرار دارد. مساحت آن 163.6 کیلومتر مربع و 7750 نفر جمعیت دارد.

جزیره ایستر

10. بارو، آلاسکا

Yotkiavjik شمالی ترین شهر ایالات متحده است. این شهر هر سال به مدت 65 روز در تاریکی فرو می رود. خورشید در نوامبر غروب می کند و پس از حدود دو ماه طلوع می کند. طبق آمار اداره سرشماری ایالات متحده در سال 2017، این شهر 4438 نفر جمعیت دارد.

READ  شهروندان این شهر به دلیل خشک کردن لباس در بالکن جریمه می شوند

شهر یوتکیایویک

11. شهر لنگیربین

LONGYEARBYEN SVALBARD در نروژ قرار گرفته‌است. جمعیت این آبادی بیش از هزار نفر است. آلمانی ها برای به دست آوردن میراث معدنی آن را در طول جنگ جهانی دوم نابود کردند. نام این شهر به افتخار مالک شرکت معدن زغال سنگ جان مونرو لانگی گرفته شده است.

شهر لنگیربین

12. نقطه توسعه: قطب اقیانوس غیرقابل دسترس

ایستگاه فضایی بین‌المللی با حداکثر فاصله 416 کیلومتری به دور زمین می‌چرخد. اما نزدیکترین زمین مسکونی به محل ساخت و ساز بیش از 2700 کیلومتر است. مختصات این منطقه 48 درجه و 52.6 دقیقه عرض جنوبی و 123 درجه و 23.6 دقیقه طول غربی است. ناسا آن را قبرستان سفینه های فضایی نامیده است. نزدیکترین مناطق داخلی آن عبارتند از پیتکرن، جزیره دوچه در شمال، جزیره ایستر در نزدیکی موتو نوی در شمال شرقی، جزیره قطب جنوب ماهر در جنوب، جزیره چتم در غرب و جنوب شیلی در شرق.

نقطه توسعه

233233


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا