دلیل دستگیری مورا مشخص شد

وب سایت آمریکایی پولیتیکو شب گذشته (13 مه) به نقل از پلیس آلمان نوشت که مورا و دو دیپلمات همراه به دلیل اخطارهای رایانه ای غیرمرتبط با این افراد و مسیر پروازشان به مدت 40 دقیقه بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند.

به گزارش این پایگاه خبری، مقامات اتحادیه اروپا حدس می زنند که برنامه سفر دیپلمات های اروپایی که به دلیل تغییر برنامه در تهران چندین بار مجبور به تغییر رزرو پرواز برگشت به اروپا شده اند، باعث هشدار خودکار مرز آلمان شود. بدون در نظر گرفتن هویت، مسافران را قادر می سازد.

معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اروپا روز گذشته در توئیتی اعلام کرد که در بازگشت از تهران بدون توضیح در فرودگاه فرانکفورت آلمان بازداشت شده است.

یکی از مقامات ارشد اتحادیه اروپا که برای گفت‌وگو درباره مذاکرات هسته‌ای در وین به تهران آمده بود، ادامه داد: پلیس آلمان بدون هیچ توضیحی در مسیر بازگشت از تهران به بروکسل، مرا در فرودگاه فرانکفورت بازداشت کرد.

هماهنگ کننده مذاکرات اتحادیه اروپا در وین متعجب شد که چرا یک مقام ارشد اروپایی باید با چنین وضعیتی مواجه شود و افزود که یکی از مقامات اتحادیه اروپا در یک ماموریت رسمی با پاسپورت دیپلماتیک اسپانیایی تلفن همراه و پاسپورت خود را (ضبط شده) تحویل داده است.

مورا از روز سه شنبه به عنوان هماهنگ کننده برای لغو مذاکرات تحریم ها برای کاهش اختلافات باقی مانده در مذاکرات وین به تهران سفر کرده است.

وی ظرف دو روز با معاون وزیر امور خارجه و مذاکره کننده ارشد ایران دیدار کرد و پنجشنبه شب عازم بروکسل شد.

READ  هشدار ابوطالبی: زمان رو به پایان است و طوفان نزدیک است

23311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا