دلیل تفاوت کشف حجاب توسط رضاحانی با الزام به حجاب امروزی چیست؟


شاید بگویید حجاب اختیاری است. باید بی حجاب و با حجاب آزاد باشند. این کلمه ظاهر زیبایی دارد، اما قرائتی دیگر از رویارویی خشونت آمیز با دموکراسی است زیرا خلاف قانون است. حجاب یک الزام شرعی است نه اجبار.

اخیراً ضرب المثل جدیدی مطرح شده است: «مگر در زمان رضاخان قانونی برای رفع حجاب نبود؟» پس چرا مقاومت کردی؟» پاسخ بسیار روشن است، قانون حجاب یک تفاوت عمیق و ساده دارد. با قانون کشف حجاب، قانون رفع حجاب، قانونی برخاسته از دیکتاتوری بود، اما قانون حجاب برخاسته از اراده مردم بود.

ما با یک پدیده نوظهور روبرو هستیم. پدیده ای که هدف نهایی آن ایستادن در مقابل اکثریت مردم است. به همین دلیل است که می گویند کشف حجاب سیاسی است. ظاهر هم همینطور. اما فاصله قابل توجه است. این بی حجابی این بی حجابی نیست. ما با جمعیت بسیار محدودی مواجه هستیم که خواسته یا ناخواسته با برداشتن حجاب مقابل رئیس جمهور مردم می ایستند.
کشف حجاب ابزار جدیدی برای رویارویی با اکثریت مردم است. به همین دلیل روزنامه‌نگار فراری از ایران که اخیراً کارمند حقوق بگیر سفارت آمریکا شده است، به صراحت اعلام کرد که هدف از گشایش حجاب سرنگونی آن است نه چیز دیگری.

21302


منبع

READ  آنها قاتل نگهبان شرکت نفت مارون را دستگیر کردند
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا