دفن خبرنگار الجزیره در رام الله / عکس

به گزارش رسانه های فلسطینی، مراسم تشییع جنازه شیرین ابوعقلی امروز از بیمارستان رام الله به سمت مقر تشکیلات خودگردان فلسطین به منظور بزرگداشت و برگزاری مراسم وداع با حضور محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برگزار شد. جسد او سپس به بیمارستانی در فرانسه در شهر قدس اشغالی منتقل شد.

بر اساس این گزارش، جسد خبرنگار الجزیره فردا شب جمعه پیش از تشییع در کنار پدر و مادرش به کلیسای کاتولیک رومی باب الخلیل منتقل می شود.

دفن خبرنگار الجزیره در رام الله / عکس

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز در مراسم تشییع جنازه شیرین ابواکله در مقر تشکیلات خودگردان فلسطین در رام الله شرکت کرد.

گارد تشریفاتی تشکیلات خودگردان فلسطین در بدو ورود به جنازه نازنین ابواکله، جسد او را بر دوش تشییع جنازه بردند و سپس سرود ملی فلسطین پخش شد.

دفن خبرنگار الجزیره در رام الله / عکس

محمود عباس در این مراسم تاج گلی بر تابوت شیرین ابوعقیل که در پرچم فلسطین پیچیده شده بود گذاشت.

این مراسم با حضور نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین و اعضای کمیته های اجرایی و مرکزی سازمان آزادیبخش فلسطین و جنبش فتح و مقامات ارشد نظامی و کشوری تشکیلات خودگردان فلسطین و تعدادی از دیپلمات ها و علمای دینی شیرین برگزار شد. ابوعقلی و نمایندگان گروه ها و نهادها، فلسطینیان رسمی و مردمی.

محمود عباس در مراسم تشییع جنازه خود گفت: ما به عاملان این جنایت اعتقادی نداریم و بلافاصله موضوع را به دادگاه کیفری بین المللی ارجاع خواهیم داد.

دفن خبرنگار الجزیره در رام الله / عکس

وی اشغالگران «اسرائیلی» را مقصر ترور شیرین ابواکلا دانست و گفت: این روزنامه نگار در راه دفاع از ملت خود جان خود را فدا کرد و صدایی مخلص و ملی بود که مصائب شهدا و اسرا در الاقصی و اردوگاه ها و تحصن ها را در پی داشت. و اخبار نیز به حملات رژیم صهیونیستی به شهرهای فلسطین پرداخت.

READ  اطلاعات آمریکا به تأثیر جنگ در اوکراین بر سرنگونی پوتین می پردازد

محمود عباس افزود: شیرین اولین نفر نبوده و آخرین هم نخواهد بود، زیرا تاکنون اشغالگران ده ها فلسطینی را در رسانه ها هدف قرار داده اند.

تندروهای صهیونیست صبح چهارشنبه شیرین ابوعقله را هنگام پوشش خبری درگیری صهیونیست ها با فلسطینی ها در نزدیکی اردوگاه آوارگان جنین در کرانه باختری به شهادت رساندند که موجی از محکومیت های بین المللی را برانگیخت.

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا