دستیار زلنسکی: ما از ناتو انتظار شجاعت بیشتری داشتیم

به گزارش ایرنا، آندری ارماک، رئیس دفتر و دستیار ارشد ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین روز جمعه در گفت و گوی مستقیم ویدئویی با اندیشکده شورای آتلانتیک، از تصمیمات اخیر سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) ابراز ناامیدی کرد.

در حالی که بایدن برای بازدید از آنچه که جبهه شرقی ناتو نامیده می شود به اروپا آمد، یارمک از تصمیمات ناتو انتقاد کرد. بایدن همچنین قصد دارد روز شنبه در لهستان سخنرانی کند.

ارماک به شورای آتلانتیک گفت: «ما انتظار داشتیم شجاعت بیشتری داشته باشیم. منتظر تصمیمات جسورانه تر باشید [از جانب ناتو] داشتیم. ”

به گزارش واشنگتن پست، این مقام اوکراینی رویکرد ناتو را «مسالم‌آمیز» خواند و افزود: ناتو فقط تلاش می‌کند مطمئن شود روسیه را به درگیری تحریک نمی‌کند. ما نیاز به اقدام قوی داریم، اما هنوز باید به شما یادآوری کنیم.»

یارمک همچنین درخواست مقامات اوکراینی برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز این کشور را تکرار کرد و از ناتو خواست تا اطلاعات به موقع در اختیار ارتش اوکراین قرار دهد و تجهیزات دفاع هوایی و موشک های ضد تانک بیشتری را در اختیار کیف قرار دهد.

مقامات غربی بارها گفته اند که قصد ندارند منطقه پرواز ممنوع بر فراز اوکراین اعلام کنند، زیرا چنین اقدامی مساوی با جنگ با مسکو خواهد بود.

یرمک با بیان اینکه اوکراین به توپخانه دوربرد، موشک و سلاح های سبک نیاز دارد، گفت: “بدون آنها، جنگ ما ادامه نخواهد داشت.”

درخواست های مکرر اوکراین برای تجهیزات نظامی بیشتر در حالی صورت می گیرد که حداقل 25 کشور قبلاً تجهیزات نظامی را در اختیار اوکراین قرار داده اند.

READ  کارنامه اتحادیه اروپا در ضدیت با ایران / غرب همیشه متجاوز است

جنگ در اوکراین اکنون دومین ماه است و ارتش اوکراین همچنان در تلاش برای دفع حملات روسیه است. در حالی که رئیس جمهور اوکراین از کشته شدن 16000 سرباز روسی در این جنگ خبر داد، وزارت دفاع روسیه تایید کرد که تا کنون تنها 1351 نفر کشته شده اند.

4949


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا