دستگیری کلاهبردار 300 میلیارد ریالی در محمودآباد مازندران


به گزارش خبرآنلاین از مازندران، سردار مرتضی میرزایی گفت: با مراجعه یکی از شهروندان به پلیس آگاهی شهرستان محمودآباد مبنی بر کلاهبرداری توسط فردی ناشناس، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: با انجام تحقیقات اطلاعاتی و همه جانبه، کارآگاهان واحد مبارزه با کلاهبرداری و پلیس آگاهی محموداد متهم را شناسایی و دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان مازندران گفت: متهم که اهل یکی از شهرستان های همجوار است با شناسایی بیماران معتاد در مراکز درمانی، چک بانکی را به نام آنها دریافت می کند و از آن برای خرید کالا استفاده می کند.

سردار میرزایی گفت: متهم در بازجویی های انجام شده تاکنون به کلاهبرداری 300 میلیارد ریالی از 13 نفر در سایر استان ها اعتراف کرده است. این افسر پلیس در خاتمه گفت: متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد و به مردم توصیه کرد: تا زمانی که به افراد غریبه اعتماد نداشته باشند و در معاملات از آنها چک و وثیقه دریافت نکنند، در صورت ملاقات با همه افراد. موارد مشکوک را در اسرع وقت به مرکز فوریت های پلیسی 110 اطلاع دهید.

کشف 400 تن برنج انبار شده در جویبار

جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران همچنین از کشف 400 تن برنج انبار شده به ارزش 280 میلیارد ریال از یک انبار در شهرستان جویبار خبر داد. سرهنگ سید موسی حسینی در تشریح این خبر گفت: ماموران انتظامی به منظور نظارت بر گسترش کالاهای اساسی در بازار و جلوگیری از انباشت کالاهای اساسی و نیازهای مردم از وجود انبار برنج در سطح شهرستان اطلاع دارند. و موضوع را جدی بگیرند.«در دستور کار خود قرار دهند.

READ  بلوار ارشاد هفتیر به بلوار کتاب تغییر نام داد

وی افزود: پلیس آگاهی با هماهنگی مقام قضایی و همکاری اداره جهاد کشاورزی و جرایم اقتصادی استان در بازرسی از انبار 400 تن برنج انبار شده را کشف کرد.

جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران گفت: در این رابطه متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضایی شد. حسینی ارزش واقعی کالاهای کشف شده را 280 میلیارد ریال عنوان کرد و خاطرنشان کرد: پلیس با افرادی که قصد برهم زدن امنیت روانی و آرامش روانی مردم را داشته باشد با انباشت کالاهای اساسی با نهایت قاطعیت برابر قانون برخورد خواهد کرد.

افتتاح انبار میلیاردی مواد غذایی در کلاردشت

فرمانده انتظامی کلاردشت از کشف 20 تن برنج و یک تن و 700 کیلوگرم شکر ذخیره شده از یک انبار در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ مصطفی اکبرنژاد افزود: در پی کسب خبری مبنی بر انباشته شدن برنج و شکر توسط مردی در انباری در شهر کلاردشت، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت. کارمندان در دادگاه به محل مورد نظر اعزام شدند و در بازرسی از آن 20 تن برنج و یک تن و هفتصد کیلوگرم شکر انباشته کشف و انبار پلمپ و پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل دادسرا شد.

فرمانده انتظامی کلارداش گفت: ارزش واقعی برنج و شکر انباشته شده 6 میلیارد ریال است. اکبرنژاد در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیرقانونی و اقتصادی با اقلام اصلی مراتب را در اسرع وقت با شماره تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.

48


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا