دستگیری دو فرانسوی به اتهام تجمع و تبانی برای اقدام علیه امنیت ملی


مسعود ستایشی در نشست خبری امروز خود با ابراز همدردی با آسیب دیدگان زلزله استان هرمزگان اظهار داشت: پس از این حادثه رئیس قوه قضائیه بر کمک نهادهای ذیربط در برخورد با آن تاکید و دستورات مشخصی برای پیگیری وضعیت این زلزله صادر کرد. قربانیان و دستور داد تا خدمات از طریق مناسب ارائه شود

وی ادامه داد: 21 تیرماه سال 67 شاهد سقوط هواپیمای ایرباس بودیم و آمریکایی ها باعث این حادثه دلخراش شدند و 248 مسافر از جمله چند خردسال جان خود را از دست دادند. بنابراین، 12 جولای روز افشای حقوق بشر آمریکا است.

ستایشی ضمن تبریک روز قلم گفت: قلم همیشه ثابت است. اگر قلم می لغزد، گاهی ملتی می لغزد، پس باید مراقب حرف و قلممان باشیم.

او اشاره کرد هفته قوه قضائیه وی گفت: یکی از موفقیت های قوه قضائیه در عصر جدید دریافت و پذیرش انتقاد بود. معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم کار را برعهده گرفت و نقدها به دبیرخانه ارسال شد و قرار بود جشنواره نقد نهایی در مرداد ماه برگزار شود و 550 مقاله ارائه شده و مورد استقبال قرار گرفت. 32 درصد مربوط به شکایات است. 23 درصد آن مربوط به نظارت بر حسن اجرای قوانین، 19 درصد احیای حقوق عامه، 18 درصد پیشگیری، 3 درصد به امور قضایی و 5 درصد مربوط به سایر موارد است.

وی افزود: هر چه بگوییم از مرگ بر آمریکا و خصومت و ظلمی که این کشور به ما کرده است کافی نیست. آمریکا بزرگترین ناقض نظام حقوق بشر در جهان است و امروز مطرح است و آمریکایی ها فکر می کنند اقتدار دنیا را دارند اما باید بدانند که مقاومت وجود دارد. ما به تعهدات قانونی خود در عرصه بین المللی عمل می کنیم.

READ  پلیس از روز شنبه با فحاشی برخورد می کند

مداحی در پاسخ به سوالی در مورد استرداد متهمان پرونده سرقت بانک ملی و اینکه سال گذشته این افراد به جرم سرقت از بانک به زندان افتادند، چگونه این متهمان از کشور خارج شدند؟ گفت: این اطلاعات صحیح است. سال گذشته نیز دو نفر از متهمان با سرقت از بانکی در شهرستان قائم شهر توسط نیروهای فعال فرجا شناسایی و دستگیر شدند و طبق مقررات در دادسرا برای این متهمان قرار تامین قانونی صادر شد. پس از صدور حکم و دستگیری افراد؛ بر اساس شرایط و اطلاعات ارائه شده از سوی بانک، این دو نفر با قرار وثیقه آزاد می شوند. با تشکیل و ارسال کیفرخواست به دو دادگاه کیفری، متهمان به دلیل عدم حضور متهم و فرار متهم به حبس تعزیری و وثیقه محکوم شدند. سپس این افراد مرتکب جنایت دیگری شدند. از آنجایی که در روند تحقیقات تردیدی وجود ندارد، رئیس قوه قضائیه دستور رسیدگی به مراجع نظارتی را صادر کرده و در صورت وجود تخلف انتظامی طبق قانون با آن برخورد خواهد شد.

سخنگوی قوه قضائیه اضافه کرد: سوال دیگری هم می توان مطرح کرد که چرا ممنوع الخروج نمی شوند که این ممنوعیت به تشخیص قاضی انجام می شود.

وی به سوالی در مورد این پرونده پاسخ داد دو جاسوس فرانسوی که در بازداشت به سر می برند، گفت: پرونده مربوط به تلاش و خدمات سربازان گمنام امام زمان (عج) است. در این خصوص مامور ویژه پلیس آگاهی وارد عمل شد و اقدامات لازم برای کشف جنایت انجام شد. به دستور دادگاه رسیدگی و رسیدگی در دادگاه برگزار شد. این تحقیقات در مرحله دادگاه محرمانه است. در 18 مه احضاریه ابلاغ شد و اتهامات توضیح داده شد. آنها در بازداشت موقت قرار دارند و تحقیقات ادامه دارد. برخی از افراد درونی به این افراد مراجعه می‌کنند و در ماجراهایی که زیبا نیستند غرق می‌شوند و عناصر درونی که می‌خواهند با جریان تکبر پیش بروند، درک می‌شوند.

READ  طرح تولید به فروش اموال خیریه رسید/ خیران از کجا می دانند اگر امروز مدرسه بسازند فردا فروخته نمی شود؟

وی افزود: اتهام این دو نفر تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی کشور بوده و قابل مقایسه با پرونده اسدی و نوری نیست و بستگان آنها که ارتباط داخلی داشتند در حال رسیدگی و رسیدگی است. .

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اجرای سند تبدیل گفت: از 209 مصوبه 122 تصمیم و اقدام به طور کامل اجرا شده است. در خصوص اقدامات ویژه می توان به ایجاد بانک ژنتیک مجرمان و سامانه پرونده محکومان مالی و سامانه کارآمدی بازرسان اشاره کرد.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره پرونده طغیان رودخانه بهبهان گفت: در حوزه قضایی بهبهان 26 هزار متر مربع بستر جریان آب طبیعی با نخاله های ساختمانی مسدود و کاربری به مسکونی تغییر کاربری داده است. زمین ها فروخته شده و 5 نفر شناسایی شده اند که دستور تحویل قانونی برای آنها صادر شده است. تا پایان سال 1400 مراحل روشن شدن اتهامات انجام شد و یکی از دستگیرشدگان منشی سازمان ثبت احوال، یکی مستمری بگیر سازمان ثبت احوال و دیگری از اعضای شورای حاکمیت بود. مدیران یک تعاونی مسکن

4747


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا