در هفته گذشته در هرمزگان بستری نشدیم


به گزارش خبرآنلاین، دکتر حسین فرشیدی با اشاره به شعار هفته سلامت “سلامت ما سلامت سیاره ماست” گفت: همه گیری تاج و تخت به همه ثابت کرده است که سلامت جهانیان به هم مرتبط است و سلامتی نیست. just individual رئیس دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه عملکرد خوب حوزه سلامت در هرمزگان قابل تقدیر و تحسین است، گفت: طبق آمار ارائه شده از سوی وزارت بهداشت، تعداد فوتی ها در این استان همیشه کمتر بوده است. نسبت به میانگین کشوری که عملکرد بسیار خوبی را نشان می‌دهد سلامت در حوزه درمان بوده است.

بهورت ها و سفیران سلامت که خدمات سلامت محور، آموزش و قرنطینه به موقع را به روستاییان در اقصی نقاط استان ارائه کردند، نقش بسیار مهمی در کاهش بار سیستم درمانی داشتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ادامه داد: زیباترین جلوه سلامت در استان همکاری همه دستگاه های ذیربط و غیر مرتبط با دانشگاه علوم پزشکی بود که با مساعدت و حمایت ارزنده در تهیه ماسک و تجهیزات خدمات ارزنده ای ارائه کردند. با کمک گمرک، اموال و استانداری، ماسک‌هایی که سال‌ها در انبار موجود بود، ترخیص شد و نه تنها کمبود ماسک در استان وجود نداشت، بلکه بالغ بر دو میلیون ماسک به وزارت کشور تحویل داده شد. .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی از همکاری صدا و سیما در اطلاع رسانی به موقع به خیرین استان و تمامی ارگان هایی که به نظام سلامت کمک کرده اند از جمله شرکت نفت ستاره و خلیج فارس تقدیر کرد.

حسین فرشیدی در این مراسم با بیان اینکه بیش از دو هزار و 616 فوتی ناشی از قید در استان داریم که 11 نفر از آنها شهدای سلامت هستند، افرادی که آگاهانه با این بیماری مواجه شدند و یاد و خاطره رشادت های آنان همیشه علی است افزود: علی با وجود این آمار، استان هرمزگان یکی از استان های جدول مرگ و میر در میان معدود استان های انتهای جدول بود که این امر ناشی از همکاری خوب مردم در امر واکسیناسیون و تلاش های ارزنده نظام سلامت است.

READ  احتمال بارش پراکنده در ارتفاعات هرمزگان

در این مدت 820 هزار نمونه به آزمایشگاه ها تحویل شد که 5 آزمایشگاه دولتی و 3 آزمایشگاه خصوصی در استان تجهیز شدند و اولین آزمایشگاه تشخیصی استان نیز 4 یا 5 روز پس از اولین نمونه مثبت تجهیز و فعال شد. تاکنون سه میلیون و پانصد هزار دوز واکسن تزریق شده و افراد بالای 18 سال در سطح وسیعی در حال واکسینه شدن هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: همه کارکنان وزارت بهداشت و افرادی که در مدیریت بحران نقش آفرینی کردند در کنار نهادهای همکار، خیریه و مردم فهیم استان در موفقیت و کنترل این بحران سهیم هستند. این بیماری کامل نشده و سایر مشکلات در طول راه. لذا نیازمند داشتن سیستمی برای پیشگیری از بیماری های نوپدید هستیم که مهدی دوستی استاندار هرمزگان برای رسیدن به این مهم همکاری بسیار خوبی با علوم پزشکی دارد و با حمایت آزمایشگاه تشخیص بیماری های ویروسی استانداری تحت نظر است. تا 2 سال آینده آزمایشگاه جامع سلامت برای کنترل بیماری های عفونی در استان ساخته می شود.

در حاشیه این مراسم خانواده شهدای سلامت، بهورزان و سفیران سلامت، روسای بیمارستان های استان که تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات شبانه روزی در بحران کووید به کار گرفتند، از مدیران شبکه های بهداشت و درمان و روابط سلامت تجلیل شد.

نوروزیان گفت: از امشب تلاش می شود تا موارد خاص ابتلا در آمار اعلام شده از سوی تاج نشین استان لحاظ شود.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا