در جستجوی بقا! – خبرآنلاین

سپهر ستاری: لیگ برتر بیست و یکم به هفته های پایانی خود رسیده و تنها چهار بازی تا پایان این فصل باقی مانده است. در بالای جدول رقابت جذاب سرخابی های پایتخت با برتری استقلال و اختلاف شش امتیازی شاگردان مجیدی با رقیب سنتی قرار دارد و آبی های پایتخت در 9 سال شانس زیادی برای کسب عنوان قهرمانی دارند. در این بین رقابت تیم های انتهای جدول برای سقوط به لیگ یک با جذابیت و هیجان زیادی همراه بود.

در حال حاضر پنج تیم نساجی روی کاغذ تراکتورسازی، نفت مسجد سلیمان، فجرسپاسی و شهرخودرو کنار گذاشته شده اند.

شاههدرو مشهد

اولین مدعی سقوط نماینده استان خراسان است که فصل عجیبی را پشت سر می گذارد. تقریبا از همان روزهای اول تصور می شد که بار کج مشهد به خانه نرسد و این تیم روزهای سختی را در لیگ بیست و یکم داشته باشد. خودروهای شهری امسال انواع و اقسام حاشیه ها را تجربه کرده اند و حالا تنها با 15 امتیاز در قعر جدول قهرمانی قرار دارند و در خطر سقوط قرار دارند. وضعیت این تیم در هفته های اخیر با حضور داوید سید عباسی اندکی بهتر شده و طعم تلخ شکست را بعد از پنج هفته در بازی با استقلال احساس کردند اما این تیم در ابتدای فصل به قدری نتیجه بدی را کسب کرد که به قدری بد شد. فقط یک معجزه می تواند در لیگ برتر زنده بماند. .

شهرهدی در چهار هفته اخیر بازی های سختی داشته و باید به ترتیب مقابل پیکان، سپاهان، پرسپولیس و فولاد بازی کند. بر اساس این برنامه شانس بسیار کمی برای حفظ سهمیه استان خراسان برای فصل آینده دارند.

در جستجوی بقا!

فجسپاسی شیراز

تیم شیرازی در بازگشت به لیگ برتر عملکرد چندان خوبی ندارد و با 17 امتیاز در رده پانزدهم جدول قرار دارد. آنها در این فصل در 26 بازی فقط 9 بار گلزنی کرده اند که برای آنها فاجعه است. حتی حضور مجتبی سرآسیایی به جای علی اصغر کلانتری هم نمی تواند شرایط فجر را تغییر دهد. آخرین پیروزی شیرازی ها در لیگ برتر به هفته پنجم لیگ برتر برمی گردد و بیش از 20 هفته است که این تیم غایب است.

READ  دبل طلایی قایقرانان ایران در قهرمانی آسیا

فجر در 4 هفته گذشته نسبت به شاهخودرو تساوی بهتری داشته است اما کار این تیم به راحتی ادامه پیدا نمی کند. آنها باید با تیم های هوادار ذوب آهن، تراکتور و پرسپولیس بازی کنند و بالاتر از همه باید جادوی پیروزی های خود را بشکنند.

در جستجوی بقا!

بیشتر بخوانید:

نفت مسجد سلیمان

دروازه بانان مسجد سلیمان مانند شهر خودرو پیش درآمد عجیبی داشتند و حدس زدن وضعیت این تیم در هفته های اخیر کار سختی نبود. آنها قبل از شروع قهرمانی چندین بار مربی خود را عوض کردند و در نهایت با فراز کمالوند لیگ را آغاز کردند. نتایج ضعیف کمالوند باعث شد تا محمود فکری به مسجدسلیمان برگردد اما تا قرعه کشی رضا مهاجری دردی از نفت دوا نکرد. نفت هم اکنون با 19 امتیاز در رده چهاردهم قرار دارد و از منطقه سقوط خارج شده است اما کوچکترین لغزشی هم می تواند این تیم را به لیگ یک برساند. نکته مثبت نفت مسجد سلیمان این است که در 7 بازی اخیر خود فقط مقابل پرسپولیس شکست خورده است.

این تیم طی چهار هفته آینده باید به مصاف نساجی، گل گهر، نفت آبادان و استقلال برود و با توجه به شادی فجر و شهر خودرو، امید زیادی به بقا دارد.

در جستجوی بقا!

تراکتور تبریز

حضور تیم پرطرفدار تبریزی در این لیست تعجب برانگیز است اما اتفاقاتی که در سال های اخیر با حضور زنوزی در تراکتور رخ داده، کار این تیم را به قعر جدول رسانده است. تراکتوری ها طبق انتظار امسال تغییرات زیادی روی نیمکت خود داشتند. تراکتور ابتدا قرار بود فصل را با فراز کمالوند آغاز کند اما با استعفای او فیروز کریمی به تبریز بازگشت. شرایط تراکتورسازی با ساغلام کمی بهتر شده است و آنها با 7 امتیاز از سه بازی اخیر خود کمی آرام شده اند و خطر سقوط را کمتر از سایر تیم ها احساس می کنند اما با 24 امتیاز و تنها 5 برد به ازای هر تیم در رده سیزدهم قرار دارند. یک بار قهرمانی در لیگ برتر یک فاجعه بود.

READ  روح یک گلزن مادرزاد در دو بدن!

تراکتورسازی در چهار هفته آینده باید به مصاف ذوب آهن، پرسپولیس، فرپاس و نساجی برود و امیدوار است با نتایج دقیق فصل را در وضعیت بهتری به پایان برساند.

در جستجوی بقا!

منسوجات مازندران

قهرمانان جام حذفی امسال فراز و نشیب های لیگ برتر را پشت سر گذاشته اند، اما تیم های پایین رده آنقدر ضعیف عمل کرده اند که خطر سقوط برای صنعت نساجی چندان جدی نیست. آنها امسال میزبان لیگ برتر بودند و نتوانستند حریفان خود را در قائمشهر بپذیرند و این روی عملکرد آنها تاثیر منفی گذاشت. نساجی با 28 امتیاز و فاصله 11 امتیازی از منطقه سقوط در رده دوازدهم قرار دارد. آنها اخیراً در خصوص برکناری بی سروصدای الهامی حاشیه های مختلفی را تجربه کرده اند و قرار است تا پایان فصل با اسماعیل اسماعیلی به عنوان سرمربی همکاری کنند. نساجی امسال فقط 5 برد کسب کرده است و آخرین برد آنها به هفته بیست و یکم مقابل پیکان برمی گردد.

تیم پرطرفدار قائمشهری باید در چهار تیم پایانی لیگ بیست و یکم به ترتیب برابر نفت مسجد سلیمان، فن، ذوب آهن و تراکتور به میدان برود.

در جستجوی بقا!

بیشتر بخوانید:

258 258


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا