درخواست مهم کارشناسان جهانی از سازمان بهداشت جهانی در مورد آبله میمون


به گفته کارشناسان، اگرچه آبله به اندازه کووید-19 قابل حمل یا خطرناک نیست، باید دستورالعمل های جامع تری در مورد نحوه جداسازی فرد مبتلا به این بیماری وجود داشته باشد.

برخی از کارشناسان برجسته بیماری‌های عفونی خواستار اقدام سریع‌تر مقامات بهداشت جهانی برای جلوگیری از گسترش روزافزون آبله میمون شده‌اند که در حداقل 20 کشور گسترش یافته است.

آنها تاکید می کنند که دولت ها و سازمان بهداشت جهانی نباید اشتباهات اولیه را در مواجهه با همه گیری کووید-19 تکرار کنند، زیرا این تاخیر تشخیص را کند می کند و به گسترش ویروس کمک می کند.

اگرچه آبله میمون به اندازه کووید-19 مسری یا خطرناک نیست، کارشناسان می گویند باید دستورالعمل های واضح تری در مورد نحوه قرنطینه کردن یک فرد مبتلا به این بیماری وجود داشته باشد، همراه با توصیه های واضح تر در مورد نحوه محافظت از مردم در جهان. خطر. آنها در معرض خطر هستند و افرادی را که با بیمار در تماس بوده اند و تست های تشخیصی بهبود یافته ای ارائه کرده اند، ردیابی می کنند.

به گزارش روزنامه هندو، ایزابل آکرل از مرکز بیماری های ویروسی نوظهور در سوئیس می گوید: اگر این بیماری در کشورهای بیشتری بومی شود، با یک بیماری ناخوشایند دیگر مواجه خواهیم شد و باید تصمیمات دشوار دیگری اتخاذ کنیم.

4747


منبع

READ  توصیه جالب محققان برای جذب بهتر دارو؛ به پهلوی راست بخواب!
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا