درخشش همزمان امیر جعفری در «جیران» و «یاغی»


امیر جعفری بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر که در سال‌های اخیر بارها با فیلم‌های کمدی بدنی در سالن‌ها دیده می‌شود، برخلاف سینما روی سکوها با آثاری چشم‌گیر دیده می‌شود. او مدتی است که در شبکه نمایش خانگی جیران حضور دارد و اخیرا در یکی دیگر از نقش های مهم سریال یاغی، سریال دیگری از شبکه نمایش خانگی دیده شد. جعفری به عنوان یکی از بازیگران اصلی هر دو سریال گویا مدتی است حضور پررنگی روی سکوها داشته است. نقش امیر جعفری را در این دو سریال در نظر می گیریم.

سیاستمدار همسایه حیله گر

امیر جعفری با تصویر «میرزا آقاخان نوری» که یکی از چهره های رسوای تاریخ قاجاریه است، از قسمت دوم وارد سریال «همسایه ها» شد. او در پوشش نفاق و توطئه جلوی دوربین رفت که چهره های متفاوت و متضادی را در مقابل افراد مختلف نشان می دهد. او پس از بازی در یک سریال در قسمت دوم، کم کم نقش پررنگ تری پیدا می کند و به یکی از شخصیت های اصلی تبدیل می شود. جعفری در جیران در رویارویی با شاه قاجار و گهواره بالا و همسران شاه ضمن نشان دادن حیله گری خود با سخنان تند و آشکار و حضور در برابر دولت و مقامات دولتی دیگر از اقتدار خود کم نمی کند و با افتخار ظاهر می شود. از یک سیاستمدار مسلط این دوگانگی به شکلی جالب، عصیان و فریب «میرزا آقاخان نوری» را به شکلی قابل قبول پیش چشم مخاطب می آورد. این توانایی های امیر جعفری به ویژه به کارگردانی حسن فاطی نشان می دهد که چرا در بسیاری از آثار این کارگردان از «مجازات» و «پستچی سه در نمی زند» تا «شهرزاد» و «میوه ممنوعه» حضور پررنگی دارد. “. «انگار جعفری بازیگر است. این ثابت ساخت و سازهای فتحی است.

READ  «علف‌زار» با پژمان جمشیدی و سارا بهرامی، تماشاگرانی تازه به سینماها می‌آورند؟

مولچر لات “شورش”

این بازیگر همچنین «کارت» ساخته محمد کارت را روی سکو نشان می دهد. جالب اینجاست که دقیقاً نقطه مقابل نقش آفرینی کاملاً درونگرای او در «همسایه ها» یک بازی برونگرا در «شوغ» است. او پس از ایفای نقش شخصیت‌های نزدیک به آن شخصیت یک دهه پیش در «بازگشت» و «زیر هشت» در دیالوگ‌ها و پینگ‌پنگ‌های سریع «عاصی قلک» ظاهر شد و ابعاد جدیدی از مهارت‌های خود را به نمایش گذاشت. با وجود اینکه تنها یک قسمت از «سرکش» هنوز پخش می شود، اما بر اساس این قسمت طولانی، می توان دریافت که جعفری رنگ و گلاز نقشی مناسب را به مالکر، کلاهبردار این مجموعه داده است. از این پس اکران همزمان «جیران» و «یاقی» می تواند تا مدت ها آخر هفته جذابی برای امیر جعفری باشد.

259259


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا